З нотою розчарування

Лише дві нагороди вибороли українські спортсмени на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні

Олеся Повх
У чеській столиці завершився традиційний чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні. Здобутки збірної України на ньому скромні: лише одне “золото” й одну “бронзу” вибороли вітчизняні легкоатлети, тож  посіли лише 13 місце в загальномедальному заліку. 
Попри відсутність у складі багатьох провідних вітчизняних спортсменів, більшість уболівальників очікували значно кращого виступу українців. Головне розчарування турніру –  виступ Андрія Проценка. Стрибун у висоту вирушав у Прагу як основний фаворит. На оптимістичний лад налаштовував і його нещодавній результат 2,33, і відсутність у стрибковому секторі багатьох сильних суперників.
Однак Проценко без конкурентів у секторі “перегорів” і не був схожий сам на себе. “Прохідну” для себе висоту 2,24 він чомусь подолав лише з третьої спроби, як пізніше і 2,28. 2,31 і перенесену заради перемоги останню спробу на 2,34 наш спортсмен реалізувати не зумів. У підсумку Проценко посів лише шосте місце.
Напевно, більшого можна було очікувати від бронзового призера зимового чемпіонату світу – 2014 у багатоборстві Аліни Федорової. У Празі їй відверто не вдалися стрибки як у довжину, так і у висоту, в результаті чого наша спортсменка фінішувала лише на сьомій позиції.
Лише останнє місце у фіналі забігу на 60 м з/б в Ганни Плотіциної. При цьому більше розчаровує не стільки цей факт, скільки показаний нею час (8,10), адже нещодавно Плотіцина встановила особистий рекорд – 7,99, повторення якого гарантувало би їй потрапляння на європейський п’єдестал.
Лише одне “золото” й одну “бронзу” вибороли вітчизняні легкоатлети, тож посіли лише 13 місце в загальномедальному заліку
А у фіналі іншого забігу на 60 м, але вже без бар’єрів, Олеся Повх навпаки встановила особисте досягнення – 7,11. Тому їй важко дорікнути в тому, що в підсумку на чемпіонаті це стало лише шостим показником. Натомість непопадання у вирішальний забіг ще однієї української спринтерки Наталії Погребняк – уже явна невдача.
Навряд чи може тішити і п’яте місце серед шести команд-учасниць нашої естафетної жіночої четвірки в забігу 4х400. Наталія Пигида, Наталія Лупу, Аліна Логвиненко та Юлія Олішевська мали необхідний потенціал для того, щоб поборотися за медалі, проте десь недопрацювали…  
Кращих результатів можна було очікувати і від деяких інших українських легкоатлетів. Добре те, що в результаті вдалося вибороти дві медалі.
34-річна Наталія Пигида однозначно здійснила маленький подвиг, не залишивши суперницям жодних шансів на 400-метрівці. За її словами, у Прагу вона приїхала з твердим наміром домогтися чемпіонського титулу і у фінальному забігу свідомо вибрала тактику максимально швидкого старту, який дозволив їй відразу вийти в лідери. На щастя, цього реактивного запалу їй вистачило для утримання відриву і на вирішальній прямій. А “вибігання” з 52-х секунд за світовими стандартами – показник дуже солідний. 
Можна потішитись і за Наталію Лупу. З одного боку, звичайно, неприємно, що вона зняла з себе лаври діючої чемпіонки Європи з бігу на 800 метрів. Але якщо згадати, що зовсім нещодавно спортсменка повернулася в стрій після відбування дев’ятимісячної дискваліфікації і весь той час присвятила турботі за сестрою, результат Наталії вражаючий. Хоча сама Лупу після фінішу нарікала на те, що її ривок за 300 м до фінішу, завдяки якому вона вийшла на другу локальну позицію, забрав у неї занадто багато сил, тому вона і лідируючу швейцарку Селіну Бюхель не наздогнала, і дозволила обійти себе росіянці Катерині Поістоговій. 
Але наша спортсменка пообіцяла взяти в них переконливий реванш у літній частині поточного сезону.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6918 / 4.1MB / SQL:{query_count}