Тренерська помилка

У четвер у фінському Контіолахті стартував чемпіонат світу з біатлону. Вже традиційно першість розпочалася змішаною естафетою, в якій українська збірна вважалася одним із фаворитів

фото: IBU
Однак у підсумку команда нашої країни не змогла отримати жодної нагороди й опинилася за межами десятки кращих. 
Те, що збірній України складно буде претендувати на нагороди в міксті, стало ясно вже на першому колі першого етапу. Ще напередодні чемпіонату президент ФБУ Володимир Бринза повідомляв, що одна з провідних українських біатлоністок Юлія Джима захворіла і, можливо, пропустить стартові гонки. 
Однак коли тренери збірної оголосили склад на змішану естафету, Юлія була у списку під першим номером. На жаль, Джима, найімовірніше, не встигла набрати форму і вже до першої стрільби поступилася лідерам півхвилиною, опинившись у кінці другого десятка. Крім цього, на двох рубежах наша спортсменка використовувала по одному додатковому патрону і на передачі була лише 19-ою в півтори хвилинах позаду лідерів.
Стартовий етап цілком очікувано виграла Вероніка Віткова, задавши лідерський темп для збірної Чехії. Другою всього в кількох секундах позаду виявилася японка Фуюкі Сузукі. Загалом уже на першому етапі стали з’являтись істотні розриви: в межах півхвилини було лише шість команд.
Другий етап завершився також більш ніж логічно: лідери світового жіночого біатлону залишилися лідерами і в міксті. Дар’я Домрачева і Кайса Макяряйнен ідеально провели свій етап і вивели вперед команди Білорусі та Фінляндії. Щоправда, в цих збірних менш сильні чоловічі склади, тому навіть після такого лідерства фаворитами в боротьбі за “золото” їх не розглядали. А ось збірна Чехії залишилася в попередній трійці у 26-ти секундах позаду лідерів, а в хвилині відставання залишалася тільки команда Франції.
Стартовий етап цілком очікувано виграла Вероніка Віткова, задавши лідерський темп для збірної Чехії. Другою всього в кількох секундах позаду виявилася японка Фуюкі Сузукі. Загалом уже на першому етапі стали з’являтись істотні розриви: в межах півхвилини було лише шість команд
Щодо української збірної, то Валя Семеренко провела загалом непоганий етап. Лідер нашої збірної за швидкістю була цілком конкурентоспроможною, і якби не три запасні патрони, то вона пройшла б етап водночас із Домрачевою. Але навіть без ідеальної точності Валя зуміла покращити загальне місце нашої команди. Україна стала дев’ятою, щоправда, з двохвилинним відставанням від лідерів, що фактично ставило хрест на медальних сподіваннях.
Тим часом на чолі пелотону на першому чоловічому етапі почалися дива. Володимир Чепелін зумів зберегти лідерство для збірної Білорусі, і якщо чехові Міхалу Шлезінгру та норвежцеві Йоханнесу Бьо він дозволив до себе наблизитися, то від француза Жана-Гійома Беатрікса навіть відірвався. Сергій Семенов зумів зберегти дев’яту позицію і трохи скоротити відставання, тож подарував надію потрапити в шістку найсильніших..

Післямова
Володимир Бринзак, президент федерації біатлону України:
– Тренери зробили помилку, поставивши Джиму на перший етап. Якщо вже “не пішло” з самого початку, то й далі, природно, не піде. Потрібно було ставити Варвинець або когось іншого... Траса була важкою і не підходила Юлі. Плюс її стан здоров’я… Тому ми програли все що можна. Наздоганяти вже складніше було, хлопці почали сіпатися. А все через одну помилку.
Джима стверджувала, що з нею все добре, що вона готова боротися. Не треба було слухати спортсмена, а приймати рішення самостійно! Це все емоції олімпійської чемпіонки, не підтверджені реаліями. Після гонки вона сказала, що її скувало на трасі, відтак не могла бігти нормально. Незрозуміло, чи це хвороба, чи щось інше. Нічого страшного, що сьогодні не вийшло. Вийде завтра. Ми будемо робити висновки і виправлятися.
Однак на останньому етапі суперники нашої команди були здебільшого сильнішими, і все, чого зумів досягнути Дмитро Підручний,  це фінішувати 11-им. На жаль, окрім слабкого ходу Юлії Джими, українців підвела і стрільба: 10 додаткових патронів нашої команди – один із найгірших результатів серед перших 14 збірних, які фінішували.  
Попереду ж розгорнулася драматична боротьба. Білоруська казка закінчилася тільки на останньому вогневому рубежі, де Юрій Лядов допустив три промахи. Хоча він героїчно боровся на дистанції, в результаті залишився четвертим у трьох секундах позаду п’єдесталу пошани.
Перемогу ж святкувала команда Чехії. Онджей Моравець гідно завершив зусилля колег по збірній і красиво фінішував із національним прапором у руках. Дуель за “срібло” влаштували Мартен Фуркад і Тар’єй Бьо. В цій боротьбі француз, який ідеально відстрілявся, приніс своїй команді друге місце. Крім збірної Білорусі, компліментів заслужили господарі чемпіонату – збірна Фінляндії. На заключних метрах Оллі Хіденсало виграв фінішний спурт у Антона Шипуліна в боротьбі за дев’яте місце.
Збірна Норвегії завдяки стабільним виступам у сезоні виграла Малий кришталевий глобус у змішаних естафетах. Також скандинави й далі лідирують у Кубку націй серед чоловіків, а от у жіночому заліку Чехія отримала лідерство разом із першим “золотом” Контіолахті. Чоловіча збірна України впевнено посідає сьому сходинку, а от у жінок загострилася боротьба за п’яту позицію: наша команда зберігає за собою місце в п’ятірці, але дівчата з Норвегії наблизилися на відстань 7,5 очка.
Учора біатлоністам дали день відпочинку, а сьогодні вболівальники зможуть насолодитися двома спринтерськими перегонами. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6634 / 4.11MB / SQL:{query_count}