Росте зміна

Чотири нагороди здобула збірна України з біатлону на молодіжному чемпіонаті світу

фото: biathlon.com.ua
Минулого тижня головна увага шанувальників біатлону була прикута до білоруського містечка Раубічі, де проходить молодіжний чемпіонат світу, який завершиться вже завтра. Ці змагання вже стали для української команди найуспішнішими в історії, оскільки ще ніколи наші юні спортсмени не здобували на одній першості відразу дві золоті нагороди. 
Вже традиційно в останні роки з молодіжних чемпіонатів світу українська команда не повертається з порожніми руками. Зазвичай три-чотири нагороди падають у скарбничку збірної. Загалом за більше як 20-річну історію наші спортсмени на молодіжних форумах зібрали врожай iз 24 нагород. Для порівняння, на дорослих чемпіонатах світу медальний врожай складає 22 нагороди. 
Щоправда до нинішнього року як в юніорів, так і в дорослих кількість золотих нагород була мінімальна. Лише по три рази на світових форумах звучав гімн України. Однак цього року в Білорусії цю статистику суттєво покращили Ганна Кривонос та Юлія Журавок, які стали чемпіонами світу серед юніорів і зробили це в перші дні змагань.

Два “золота” на старті

Ганна Кривонос (фото: biathlon.com.ua)
Першою чемпіонкою світу стала Ганна Кривонос. Напевно, мало хто очікував, що наймолодші представники України, якщо порівняти їх умови підготовки, наприклад, з норвезькими або російськими, зуміють боротися за місця на п’єдесталі. 
Проте уродженка містечка Глухів Сумської області не тільки довела протилежне, але й піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу! Враховуючи юний вік учасників, організатори чемпіонату вирішили послабити санкції за неточні постріли: кожен промах, замість традиційної хвилини, оцінювався тільки в 45 штрафних секунд. Але навіть при такому розкладі снайперські якості на стрільбищі відігравали найважливішу роль. Прекрасно розуміючи це, Ганна старанно закривала кожну мішень. Але робила це максимально швидко, швидше за деяких її основних суперниць.
Зокрема норвежка Інґрід Тандреволд. Швидкістю вона перевершувала українку досить помітно, однак на вогневих рубежах втрачала дуже багато часу. Відповідно, на вирішальній “стійці” норвезька біатлоністка провела 71 секунду (наша землячка відпрацювала там на 35 секунд швидше). І при цьому все рівно не уникнула промаху, який позбавив її вже близької, здавалося б, перемоги.
При такому розвитку подій головною фавориткою на завоювання “золота” стала росіянка Єлизавета Капліна. Однак і вона з вирішальної “стійки” пішла з промахом у пасиві, який відкинув її на третю підсумкову позицію. Відповідно, першим у Раубічах на честь переможця пролунав гімн України.
Сенсацією завершилися індивідуальні перегони і в юніорів. Вперше в історії біатлону в офіційних міжнародних змаганнях взяв участь представник Данії. І напевно це б ніхто, крім данців, і не помітив би, якби Андерс Шіллеруп не став єдиним учасником, який “чисто” відпрацював на всіх чотирьох вогневих рубежах. Щоправда, на лижні він був дуже повільним, однак це все рівно дозволило йому стати другим на фініші і принести першу в історії Данії біатлонну нагороду. 
Вперше в історії біатлону в офіційних міжнародних змаганнях взяв участь представник Данії. І напевно це б ніхто, крім данців, і не помітив би, якби Андерс Шіллеруп не став єдиним учасником, який “чисто” відпрацював на всіх чотирьох вогневих рубежах
Золотий почин 17-річної Ганни Кривонос підхопила її колега по збірній 20-річна сумська біатлоністка Юлія Журавок, яка видала просто зразкову індивідуальну гонку. У тому, що саме індивідуальна гонка – головний козир Юлії Журавок, тепер не сумнівається ніхто. Але якщо на “срібному” для себе світовому форумі (ще серед дівчат) в Обертіллах-2013 і на “бронзовому” чемпіонаті Європи в Отепя-2015, вона незмінно допускала по два промахи, в Раубічах учениця Василя Крота на стрільбищі була бездоганна.
Після першого рубежу її час був 12-м, і вона програвала 18,8 секунди проміжному лідеру канадській біатлоністці Сарі Бодрі. Але канадка, яка здобула “бронзу” торішнього чемпіонату світу в Преск-Айл, де українська збірна не виступала, далі допускала промахи на всіх вогневих рубежах.
Одна з фавориток змагань, Галина Вишневська з Казахстану, промахнулася лише раз на другій стрільбі, але цього виявилося достатньо, щоб вона вибула з боротьби за “золото”, суперечку за яке, повели Журавок і полька Міторай. Точніше, наша біатлоністка зі стартовим номером 42 йшла по слідах представниці Польщі, яка вийшла на дистанцію третьою. І з кожним колом потроху збільшувала свою перевагу: 0,3 після другої стрільби, 3,6 – після третьої, 6,6 – після четвертої. Останнє коло Міторай пройшла з 11-м графіком, а Журавок – з 16-м. Але цього вистачило для того, щоб на фініші секундомір відрахував дві десяті секунди на користь спортсменки з України!
У той момент, коли Журавок, намагаючись віддихатися, дивилася на табло і не вірила своїм очам, ще одна конкурентка Сіґрід-Більстад Нерасен з Норвегії позбавляла себе надії на медалі. Легким рухом руки 11 секунд відставання після третього рубежу перетворилися на четвертому в 2.29,1. Більше лідерській позиції нашої Юлі ніщо не загрожувало.
Відзначимо, що ходом кращою серед українок учора в Раубічах була 20-річна Анастасія Меркушина з Тернополя. Якби не один-єдиний промах на другому рубежі, вона б напевно взяла участь у суперечці за “золото” з Міторай і Журавок. Тому що в підсумку від першого місця доньку віце-чемпіонки світу в естафеті Ірини Меркушиної відокремила 1 хвилина 3,9 секунди. 

“Бронза” на всіх

На жаль, такий успішний старт чемпіонату для України не мав продовження: в наступних гонках наші спортсмени були доволі далеко від розподілу призових місць.
В індивідуальній гонці серед юніорів українець Антон Мігда закривши усі мішені не потрапив на п’єдестал (12-е місце). В спринті дівчат кращою серед українок знову була Ганна Кривонос, однак два промахи відкинули її лише на 16-те місце. У хлопців найвища позиція була у Віталія Труша, який фінішував 24-м.
Юніорки і юніори теж залишилися без нагород попри те, що на вогневих рубежах діяли доволі непогано. Журавок та Меркушина були бездоганні у стрільбі, але швидкості для боротьби за медалі на цей раз не вистачило. При цьому досить несподівано Юля виявилася швидшою за Настю і посіла восьме місце проти одинадцятого у своєї подруги по команді. У юніорів кращий результат в українській збірній, як і в індивідуальній гонці, – у Антона Мігди, який з одним промахом зайняв 17-е місце.
У персьюті шанси українських спортсменів на нагороди були мінімальні, враховуючі гандикапи, які були у лідерів після спринтерських нагород. Однак варто відзначити, що майже усі наші біатлоністи спробували зробити неможливе і дехто суттєво покращив свої стартові позиції. Ну а найбільш вразила Юлія Журавок, яка таки змогла вибороти “бронзу”.
Юлія Журавок (фото: biathlon.com.ua)
Українські дівчата могли сподіватися на боротьбу за медалі лише при великій кількості помилок у суперниць, але в свою чергу самі не зуміли обійтися без штрафу. Тим не менше, наші спортсменки провели гідну гонку. Кращою в нашій збірній, як і у всіх гонках серед дівчат, виявилася Ганна Кривонос. Чемпіонка світу в індивідуальній гонці на цей раз не закрила по одній мішені на кожному рубежі і з 16-го стартового місця піднялася на дев’яте.
Кращим снайпером серед усіх учасниць гонки стала Сніжана Тісеєва, яка обмежилася одним колом штрафу. Щоправда, не найвища швидкість дозволила нашій спортсменці фінішувати 26-ою з початкової 35-ої позиції.
Фантастичну  гонку переслідування провів Дмитро Івасенко. Показавши кращу стрільбу і обмежившись одним промахом, український спортсмен у чистому часі персьюту був другим серед 60-ти учасників. На жаль, 29-е місце за підсумками спринту не дозволило боротися за нагороди –дуже великим був двохвилинний гандикап. Але нагородою за зусилля нашого спортсмена стало 6-е місце і участь у квітковій церемонії нагородження. Крім Івасенка, в персьюті брали участь ще двоє українців, і цю гонку хлопці можуть занести собі в актив. Віталій Труш, стартувавши 24-м, не дуже вдало провів три перших рубежі, допустивши на них п’ять промахів. Але у вирішальний момент наш спортсмен зібрався і після чистої заключної “стійки” зумів фінішувати на 16-oму місці! Поліпшив стартову позицію і Назарій Цебрінський – з 37-го на 34-е місце.
Золотий почин 17-річної Ганни Кривонос підхопила її колега по збірній 20-річна сумська біатлоністка Юлія Журавок, яка видала просто зразкову індивідуальну гонку
В українських юніорів був теж свій герой Антон Мігда – поряд з кількома суперниками став кращим снайпером серед учасників гонки і з одним штрафним колом увійшов у десятку найсильніших після 17-го місця у спринті. 
Ну а головною для нас героїнею стала Юлія Журавок. Вона неймовірно провела гонку, закриваючи усі мішені і піднімаючись все вище і вище. Сьома – після першого рубежу, четверта після другого, третя – після третього. На заключну стрільбу вона приїхала практично одночасно з німкенею Марі Гайнріх, і поїхала – теж, утворивши лідерське тріо разом Галиною Вишневською з Казахстану.
Марі Гайнріх, у якої ще не було жодної медалі на цьому чемпіонаті, в кращих традиціях своєї іменитої співвітчизниці Магдалени Нойнер, понеслася до перемоги. Галина Вишневська, що мала нагороди в попередніх двох гонках, правда, не золоті, кинулася за “сріблом”. Ну а третю сходинку зарезервувала за собою Юлія Журавок.

“Срібні” хлопці

Ну а вчора пройшли естафетні перегони у хлопців і дівчат. Перше естафетне “золото” завоювала збірна господарів. Білоруські дівчата в прекрасному стилі подолали свою естафету і на фініші на 14 секунд обійшли суперниць iз Росії. Бронзову нагороду отримала збірна Норвегії. 
Українська збірна вже після першого з трьох етапів естафети програвала лідерам більше хвилини, і надалі це відставання лише збільшилoся, досягнувши більш ніж трьох хвилин на фініші і в підсумку вони фінішували сьомими. 
За дівчат віддувалися хлопці, які завоювали срібні медалі. Українці провели відмінну гонку, не тільки нав’язуючи серйозну боротьбу сильним суперникам, а й навіть лідируючи протягом половини дистанції!
Вперше українська збірна вийшла вперед за кілометр до закінчення першого етапу, коли Віталій Труш, котрий використовував по одному додатковому патрону на кожній стрільбі, ліквідував 9-секундне відставання від білоруса Павла Поплавського і довів свій відрізок до перемоги. На другому етапі Назарій Цебрінський гідно продовжив командні зусилля і передав естафету першим. 
Завершальний етап став дуеллю Дмитра Івасенка і росіянина Кирила Стрельцова. На жаль,  три запасних патрони, які використав українець,  завадили створити гучну сенсацію турніру. Але і “срібло” в цій гонці  – безсумнівний успіх нашої команди! Вже сьогодні чемпіонат завершиться естафетами у юніорок і юніорів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9986 / 4.18MB / SQL:{query_count}