Студентське “золото” Русинова

У суботу, 24 січня, в словацькому Осрблі стартувала 27-ма зимова Універсіада, яка завершиться 14 лютого. Взагалі столицею цих студентських Ігор є іспанська Гранада

фото: tatry2015.sk
Це місто виявилося єдиним кандидатом, що подало заявку. Однак торік було прийнято рішення перенести змагання з північних дисциплін та біатлону в Словаччину, в центри зимових видів спорту Штребске-Плесо і Осрблі. Саме там уже в перший день збірна України здобула першу нагороду. Чемпіоном студентських ігор став біатлоніст Дмитро Русинов.
Чоловіча індивідуальна гонка в біатлоні відкривала програму змагань Універсіади в Словаччині. Примітно, що на попередніх Іграх в Трентіно-2013 це був єдиний вид у програмі змагань, в якому наші чоловіки залишилися без медалей. Але на цей раз все було по-іншому.
Ставка Дмитра Русинова на ранній старт, а він виступав під номером 5, спрацювала. Саме представник Сумського державного університету задавав вчора темп гонці на 20 км в Осрблі. Віртуальним лідерством український біатлоніст поступився після промаху (першого і єдиного за всю гонку) на третьому вогневому рубежі колишньому співвітчизнику з Росії Вадиму Філімонову. Останній до того моменту також мав у пасиві один постріл в “молоко”, але при цьому йшов по трасі з другим показником по швидкості.
Але ні це, ні більш пізній стартовий номер росіянину перемогу не принесли. Філімонов промахнувся ще раз і його 42,6 секунди переваги на третьому рубежі перетворилися після четвертого в 23,1 відставання від Русинова. У заочній суперечці за “золото” останнє коло наш біатлоніст пройшов практично в одному темпі з головним суперником, який демонстрував протягом всієї дистанції більш швидкий графік.
До цього за всю історію Універсіад “золото” в чоловічій індивідуальній гонці Україні приносив тільки один біатлоніст, а зараз тренер національної збірної Олександр Біланенко
Показавши сьомий час по чистому ходу, Русинов за підсумками гонки на 22,6 секунди випередив Філімонова і майже на півтори хвилини ще двох екс-колег iз Росії Юрія Шопіна та Олега Колодійчука.
“Траса була важкою, а гонка – складною, – сказав після фінішу в інтерв’ю офіційному сайту Універсіади-2015 новоспечений чемпіон Дмитро Русинов. – Зараз відчуваю сильну втому, але при цьому дуже щасливий”.
Відзначимо, що для Русинова це була вже друга Універсіада, але в Трентіно-2013 він на п’єдестал не піднімався. Примітно, що до цього за всю історію Універсіад “золото” в чоловічій індивідуальній гонці Україні приносив тільки один біатлоніст, а зараз тренер національної збірної Олександр Біланенко. Він святкував перемоги в Тарвізіо-2003 та Інсбруці-2005.
У жіночій індивідуальній гонці, погодні умови до старту якої ще більше погіршилися, українки в призери пробитися не змогли: ближче всіх була Алла Гіленко, яка стала 12-ою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
18.1207 / 4.07MB / SQL:{query_count}