Гідна відповідь песимістам

Скарбничка біатлонної збірної України поповнилася ще однією нагородою

фото: АР
Скільки песимізму було в українських уболівальників на початку нового біатлонного сезону! Втрата кількох лідерів автоматично робила шанси нашої команди боротися за нагороди на етапах Кубку світу майже мізерними, однак українська збірна гідно відповіла песимістам, здобувши три нагороди відразу на першому етапі, що завершився у шведському Естерсунді. 
Ми могли здобути ще більше відзнак, тож повинні дивитись у цей сезон із оптимізмом та надією на добрий “врожай”.
Після четвертого місця у змішаній естафеті і двох особистих нагород в індивідуальних перегонах у спринті українці не змогли піднятися на п’єдестал, хоча мали всі шанси. Валентина Семеренко могла фінішувати третьою – лідер жіночої збірної України продемонструвала відмінні снайперські якості і на останнє коло йшла у статусі реальної претендентки на “бронзу”.
На жаль, у процес втрутилися не зовсім спортивні речі: організатори змагань не відновили траси після чоловічого спринту (її необхідно було як слід укотити хоча б у межах двох крутих спусків). Про наслідки розповіла Валентина Семеренко: “Поборотися за призове місце мені завадило падіння на останньому колі. Траса була в жахливому стані! Я ще ніколи не бачила таких умов.
Багато біатлоністів пошкодили свої лижі через камінчики на лижні, неодноразово падали. Дехто навіть ламав палиці та гвинтівки. Я, правду кажучи, не пам’ятаю, щоб у гонці падало стільки спортсменів. Наскільки я знаю, на одному зі спусків сьогодні не втрималися на ногах 10 осіб, а на другому, на якому впала я, Даша Домрачева та Надя Скардіно, – 12. Траса укочена нерівно, і це дуже ускладнювало боротьбу”.
Валентина Семеренко могла фінішувати третьою – лідер жіночої збірної України продемонструвала відмінні снайперські якості і на останнє коло йшла у статусі реальної претендентки на “бронзу”
Так, саме “каверзами” огидного снігового покриву почасти можна пояснити той факт, що, всупереч масовим прогнозам, перше місце у спринті дісталося не Дарії Домрачевій або Кайсе Макарайнен, а норвежці Тіріл Екхоф. Однак фінка може нарікати ще на два свої промахи, що ледь не позбавили її “бронзи”. Падіння ж білоруски, безсумнівно, позбавило її такої близької, здавалося б, перемоги, оскільки в результаті Екхоф вона поступилася всього 9,5 с. Але в будь-якому разі результати лідерів спринту обіцяли їх захоплююче протистояння наступного дня в гонці переслідування. Власне, так і сталося...
Інтригу до неможливості посилив вітер. Уже на першому вогневому рубежі мінімум по одному промаху зробили всі локальні лідери. На другому ж із провідної шістки помилилися лише Макарайнен та італійка Доротея Вірер. Однак, як не парадоксально, вони від цього тільки виграли, адже на третій стрільбі на квартет Екхоф, Семеренко, Домрачевої та чешки Вероніки Віткової очікував карколомний вітряний порив. Тож норвежка й українка вирушили на два штрафні кола, а білоруска та чешка – на три. Макарайнен і Віткова, які приїхали на рубіж через півхвилини, із задоволенням скористалися раптовим штилем і, бездоганно відстрілявшись, очолили гонку.
Щоправда, очолила її, по суті, тільки фінка. Через півкілометра італійка втратила з поля зору навіть спину Кайси, а та, розуміючи переваги ситуації, що склалася, на вирішальній стрільбі розумно прицілювалася довше, ніж зазвичай. Навіть промах не міг перешкодити їй отримати свою першу в сезоні заслужену перемогу!
Чоловіки ж у заключних гонках першого етапу Кубку світу особливо не потішили. І лідер Сергій Семенов, і всі інші не продемонстрували відмінної стрільби, без якої сподіватися на потрапляння хоча б у провідну десятку неможливо
Згодом на стрільбищі розігрався міні-трилер: Екхоф, прагнучи будь-що-будь дійти до фінішу раніше за конкуренток, відправили на три штрафні кола, а Вірер – на два. Семеренко отримала чудову можливість не доводити “срібну інтригу” до фінішної розв’язки, однак раз промахнулась і вона. У підсумку зі штрафного еліпса українка вискочила на три секунди пізніше за італійку.
Валентина швидко вийшла вперед на одному з підйомів, однак Доротея зуміла не відстати до самого фінішу. На останніх метрах представниця Італії зробила відчайдушну спробу перетнути межу раніше, але Семеренко не той боєць, який так просто здасться. Цю захоплюючу міні-дуель вона таки виграла, тож тепер вона третя в загальному заліку Кубку світу, поступаючись лише Домрачевій і Макарайнен.
Варто відзначити й інших українських біатлоністок. Зокрема, у спринті, показавши 26-ий результат, Ольга Абрамова оновила своє особисте досягнення в гонках Кубку світу, а Надія Бєлкіна з бездоганною стрільбою у своїй дебютній гонці на такому високому рівні відразу пробилась у тридцятку кращих. Щоправда, в персьюті обидві помилялися на стрільбищі, через що Абрамова взагалі зійшла з дистанції. Але відзначилася Наталя Бурдига, яка зі стартової 34-ої позиції в підсумку прорвалася на 20-ту. 
А наші чоловіки ж у заключних гонках першого етапу Кубку світу особливо не потішили. І лідер Сергій Семенов, і всі інші не продемонстрували відмінної стрільби, без якої сподіватися на потрапляння хоча б у провідну десятку неможливо. У спринті Артем Тищенко через вищезазначені причини у крутих поворотах не зміг встояти на ногах аж тричі, відтак забив снігом гвинтівку і дуже довго не міг почати стрілянину лежачи, а далі тричі промахнувся на стійці та закінчив гонку останнім. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4149 / 4.01MB / SQL:{query_count}