Голландці проти Росії

Відомі ковзанярі можуть бойкотувати чемпіонат Європи, який пройде в січні 2015-го в Челябінську

фото: postimees.ee
У ковзанярському спорті назріває скандал. Деякі представники Нідерландів, найсильнішої в цьому виді спорту країни, можуть відмовитися від участі в чемпіонаті Європи у класичному багатоборстві, який пройде в січні наступного року в Челябінську. Причина – незгода з російською зовнішньою політикою.
Першим про бойкот змагання на території Росії заявив відомий голландський тренер із ковзанярського спорту Ян ван Вен, який виховав кількох чемпіонів Олімпійських ігор.
“Світ, звичайно, не зміниться через моє рішення, але такий мій вибір. Спорт сильно пов’язаний із політикою, тому я заявляю, що в Челябінськ не поїду”, – повідомив ван Вен виданню Nos.nl. При цьому він згадав і трагедію з “Боїнгом”, яка сталась у липні цього року під Донецьком, коли загинули сотні людей, зокрема громадяни Нідерландів.
Він дозволив і своїм учням бойкотувати чемпіонат. Серед них – чотири діючі олімпійські чемпіони: Ян Блокхейзен, Кун Вервей, Лотте ван Бек і Марріт Ленстра. Обидві дівчини вже заявили голландській пресі, що повністю підтримують свого наставника й готові пропустити європейську першість. Встиг ван Вен заручитись і підтримкою НОК Нідерландів та одного з найбільших спонсорів ковзанярського спорту в Голландії.
Слідом за ван Веном із гучною заявою виступила Ірен Вюст, яку сміливо можна визнати найкращою ковзаняркою сучасності у світі. На етапі Кубку світу в Берліні, який пройшов у ці вихідні, чотириразова олімпійська чемпіонка заявила, що може відмовитися від захисту титулу чемпіонки Європи.
Голландці знають, хто стоїть за катастрофою “Боїнга”. Мої почуття пов’язані з тими, хто постраждав через неї, і в такій ситуації буде неправильно приїжджати в Росію та брати участь у змаганнях, що відбуватимуться там
“Для мене правильна політика означає дуже багато. Голландці знають, хто стоїть за катастрофою “Боїнга”. Мої почуття пов’язані з тими, хто постраждав через неї, і в такій ситуації буде неправильно приїжджати в Росію та брати участь у змаганнях, що відбуватимуться там. Я розумію, що своїми діями ні на що не вплину, що можу постраждати в плані спорту. Мені дуже важко прийняти рішення та розірватися між спортом і своєю позицією, однак я не виключаю, що можу залишитися вдома”, – зазначила чемпіонка світу у класичному багатоборстві чотирьох останніх років. 
Росіяни ж уже погрожують дискваліфікаціями. Так, голова Федерації ковзанярського спорту Челябінської області Андрій Вахутін, який також обіймає посаду віце-президента Союзу ковзанярів Росії (СКР), зазначив, що бойкот змагань через політичні причини може бути приводом для дискваліфікації спортсменів Міжнародним союзом ковзанярів (ISU).
“Жахливо, коли спортсмени і тренери починають говорити про якийсь бойкот того чи іншого змагання через політичні причини, – заявив Вахутін у інтерв’ю ІТАР-ТАСС. – Треба розуміти, що ковзаняр, який пропустить чемпіонат Європи, що є відбірковим турніром, фактично втратить право брати участь у чемпіонаті світу. Я не знаю, яке рішення прийме Міжнародний союз ковзанярів, але мені здається, що після таких слів може бути підняте питання про дискваліфікацію спортсменів”.
Варто відзначити, що від Федерації ковзанярського спорту Нідерландів жодної офіційної інформації про неучасть спортсменів цієї країни в чемпіонаті Європи поки не надходило. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4175 / 3.98MB / SQL:{query_count}