Крим вам!

Виконком УЄФА заборонив кримським клубам грати під егідою РФС

фото: bigmir.net
У четвер виконком УЄФА, ґрунтуючись на рішенні своєї робочої групи з надзвичайних ситуацій від 22 серпня 2014 року, постановив заборонити кримським клубам брати участь у змаганнях РФС з 1 січня 2015 року. 
До подальших розпоряджень регіон отримав статус “особливої зони” з футбольної точки зору. РФС не може займатися організацією яких би то не було футбольних турнірів на території Криму без згоди УЄФА та Федерації футболу України.
Під наглядом члена виконкому Європейського футбольного союзу та голови комітету зі стадіонів та безпеки Франтішека Лавринця УЄФА буде фінансувати розвиток футболу в Криму, особливо його дитячо-юнацької інфраструктури. Точний обсяг фінансування буде визначений на майбутній зустрічі виконкому УЄФА. Рішення цілком відповідає статутам УЄФА і ФІФА та направлено на підтримку і розвиток футболу в Криму, інформує uefa.com.
Рішення УЄФА по кримських клубах чекали вже кілька місяців. Україна наполягала на тому, що включення команд з півострова в систему російських футбольних змагань суперечить статутам УЄФА і ФІФА, а кримські клуби можуть грати лише в українських турнірах.
Наприкінці серпня робоча група УЄФА з надзвичайних ситуацій тимчасово постановила не враховувати результати матчів кримських клубів у рамках другого російського дивізіону. А на початку вересня учасники спільної зустрічі за участю представників ФІФА, УЄФА, ФФУ та РФС прийняли “дорожню карту” по роботі над проблемою.
Тепер же УЄФА прийняв остаточне рішення з даного питання. Рішення, яке з одного боку не задовольнило нікого, з іншого перевело нарешті саму проблему в більш-менш правове русло і стало останнім попередженням для Росії перед можливими санкціями.
Генеральний секретар Союзу європейських футбольних асоціацій Джанні Інфантіно висловив надію на те, що Росія буде слідувати прийнятим рішенням, а також запевнив, що вони ніяк не позначаться на місці проведення чемпіонату світу - 2018. “Ми віримо, що Росія з повагою прийме резолюцію. Особливо після стількох місяців обговорення ситуації, специфічної ситуації. Рішення з виступу кримських клубів у Росії ніяк не позначиться на проведенні чемпіонату світу в 2018 році”, – заявив Інфантіно.
Також він додав, що якщо хтось порушить це рішення, то його очікує покарання. "Це рішення виконкому УЄФА. Ми віримо, що асоціації поважають рішення. Я не збираюся думати, що буде, якщо. Якщо одна з федерацій не буде додержуватися прийнятих правил, відкриємо дисциплінарну справу. Це статут, у нас є правила", – цитує Інфантіно rsport.ru.

Росіяни задоволено обурюються

Тим часом в Росії, поки глава РФС Микола Толстих зазначив, що не готовий коментувати ситуацію: “Після отримання офіційного рішення виконкому УЄФА РФС проведе необхідні консультації щодо його реалізації”.
Міністр спорту РФ Віталій Мутко залишився задоволений тим, що до Росії не були застосовані серйозні санкції. “Рішення трошки дивне. Але найголовніше, що Росія не звинувачена ще в тому, що ми якийсь статут порушили або ще щось, що немає ніяких санкцій. Це перше. Друге, це рішення, яке прийнято. Його треба розуміти, отримати роз’яснення, що це таке, що це за особлива зона, а також, що робити з професійними клубами – в Україні вони не можуть грати, як і в Росії, і що їм робити?” – зазначив Мутко в інтерв’ю “Р-Спорт”.
Віце-президент російського футбольного союзу Микита Симонян знайшов причину рішення УЄФА у тиску з боку України. “Був великий тиск з боку України, з урахуванням Григорія Суркіса, який є віце-президентом УЄФА. Минув той час, коли футбол і спорт були поза політикою”, – розповів Симонян.
Цікаво, що до останнього деякі представники РФС шукали, як обійти рішення УЄФА. Так почесний президент союзу Микола Колосков відразу ж після оголошення рішення заявив, що все рівно остаточне рішення буде за ФІФА.
Його треба розуміти, отримати роз’яснення, що це таке, що це за особлива зона, а також, що робити з професійними клубами – в Україні вони не можуть грати, як і в Росії, і що їм робити?
"РФС повинен звернутися до ФІФА з проханням дати роз’яснення цього рішення. Досі таких прецедентів не було. Що таке спеціальна зона? Чому тоді такої зони немає в Абхазії? Багато що в цьому рішенні ще не ясно. ФІФА дасть роз’яснення, наскільки в правовому полі це рішення справедливе", – сказав він.
"По-перше, що таке спеціальна зона – в статуті ніде це не прописано. По-друге, чому безпосередньо під егідою УЄФА? Крим у даному випадку – національна асоціація або національна асоціація, що входить до складу Росії? На жаль, жодних пояснень не послідувало", – зазначив Колосков.
За його словами, він не може знайти пояснення тому, що сталося. "З моєї точки зору, остаточне рішення за ФІФА. Міжнародна федерація делегувала певні функції конфедерацій – проведення внутрішніх змагань і турнірів на континенті, але в будь-якому випадку керівним органом залишиться ФІФА", – цитує Колоскова ІТАР-ТАСС.
Однак цю примарну надію РФС відразу ж розбило офіційне повідомлення з офісу ФІФА, яке оприлюднила прес-служба організації: "Ми підтримуємо рішення виконавчого комітету УЄФА. Надалі ми будемо займатися цим питанням у тісній взаємодії з УЄФА, який буде головною інстанцією в даному питанні". 

Єдиний варіант

Не зовсім вдоволені рішенням УЄФА і в українських футбольних колах, однак тут усі розуміють, що це єдиний вихід з даної ситуації. 
Так прес-аташе ФФУ Павло Терновий зазначив: “Кримські команди не можуть грати деінде без дозволу Федерації футболу України. Це підтверджує позицію УЄФА про визнання території Криму як української. Ми вважаємо, що це рішення не найкраще, але на даний момент є оптимальним”. 
Таку саму думку озвучив і перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов: "Рішення УЄФА не можна назвати ідеальним, але, з урахуванням тих подій, що відбуваються зараз у нашій країні, можна сказати, що воно ідеальне в нинішніх умовах. УЄФА змушує, і, думаю, таки змусить Російський футбольний союз дотримуватися статутних норм цієї організації. Є чітке рішення – заборонити РФС розвивати в Криму професійний футбол. А займатися футбольними справами там буде УЄФА за, ми сподіваємося, активної участі ФФУ".
А Григорій Суркіс, який зі слів росіян, фактично і “продавив” це рішення,  вважає, що нічого іншого УЄФА не могло запропонувати. "Я з самого початку говорив, що санкції – це безуспішна справа, непродуктивна міра. Я займався тим, щоб рішення було саме таке, як воно сьогодні виглядає. Це частина, у тому числі, відстоювання мною у виконкомі УЄФА інтересів України як держави та Федерації футболу.
УЄФА змушує, і, думаю, таки змусить Російський футбольний союз дотримуватися статутних норм цієї організації. Є чітке рішення – заборонити РФС розвивати в Криму професійний футбол
Що було важливіше: застосувати санкції до РФС, щоб вони далі продовжували приймати у свої змагання, афілійовані якісь клуби або інші суб’єкти футболу, або важливіше було домогтися того, що сьогодні прозвучало з вуст генсека УЄФА? Напевно, важливіше друге.
Чому спеціальна зона? Тому, що нічого іншого запропонувати сьогодні неможливо, з урахуванням того, що в статуті ФІФА та УЄФА записано чітко, що до визнання ООН Крим не може вважатися територією Росії. Дивіться, ми сьогодні говоримо тільки про футбол, а фактично всі інші види спорту на території Криму і Севастополя російські федерації з даних видів спорту вже в себе увібрали.
Тобто специфічний статут ФІФА та УЄФА, де чітко виписаний даний параметр, не дозволяв УЄФА прийняти інше рішення, незважаючи на тиск і зовнішні чинники. Ви ж розумієте, що це питання не спортивне, це питання, що має політичний контекст" – передає слова Григорія Суркіса  “Інтерфакс-Україна”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7523 / 4.14MB / SQL:{query_count}