Гірка пілюля в солодкій карамелі

Наприкінці минулого тижня увага всіх шанувальників біатлону була прикута до австрій­ського містечка Гохфільцена, де проходив другий етап цьогорічного Кубка світу.

biatlon.jpg 

Наприкінці минулого тижня увага всіх шанувальників біатлону була прикута до австрій­ського містечка Гохфільцена, де проходив другий етап цьогорічного Кубка світу.

Загалом другий етап для української команди можна назвати невдалим, особливо якщо порівнювати наших біатлоністів з тими, що були на стартовому етапі в Остерзунді. Проте естафетні перегони суттєво підсолодили гірку пілюлю невдач і додали оптимізму тим, хто вболіває за український біатлон. Але про все за порядком.

Першими гохфільценівський сніг перевірили чоловіки, які змагалися у спринті. Українські спортсмени продемонстрували в ньому вкрай скромні результати - насамперед через низьку швидкість на трасі. Лише Роман Прима зумів бодай якось засвітитися серед лідерів, і якби він не промахнувся у стрільбі стоячи, то цілком міг розраховувати на першу п'ятірку. А так він фінішував лише 21-м. Решта українців були далеко позаду. Андрій Дериземля теж з одним промахом був лише 34-м, Сергій Сєднев, вибив усі мішені, але за швидкістю показав аж 90-й час, що в підсумку дозволило йому посісти тільки 49-те місце. А перемогу в цій дисципліні святкував лідер Кубка світу Еміль Свендсен, який випередив росіянина Івана Чєрєзова та партнера по команді Алєксандра Оса.

Спринт у жінок теж не приніс радісних емоцій. Що­більше, лише Лілія Вайгіна-Єфремова зуміла потрапити в залікову 40-ку - вона фінішувала 33-ю. Для нашої команди це один із найневдаліших виступів за останні кілька сезонів. І якщо зі швидкістю проблем у жінок було менше, ніж у чоловіків, то стрільба відверто розчарувала. А тріумфувала на цьому етапі німкеня Сімона Гаусвальд, другою була росіянка Свєтлана Слєпцова, а інша представниця Німеччини Андре Хенкель замкнула трійку лідерів.

Після настільки невдалого спринту сподіватися на високі результати в гонці переслідування було годі, але треба було боротися за потрапляння в очкову зону. Серед чоловіків це вдалося Андрію Дериземлі, який піднявся на 17-ту позицію. Олег Бережной, з 60-го місця зумів піднятися на 29-те, насамперед завдяки влучній стрільбі (жодного промаху), втішний бал за 40-ве місце дістався і Сергію Сєдневу. І лише Роман Прима через сім промахів опустився на 46-те місце. Щодо переможців, то дубль на цьому етапі оформив норвежець Еміль Свендсен, за другу позицію боролися Уле-Ейнар Бьорндален і Томаш Сікора. Останньому сил забракло, тому на фінішній прямій він без боротьби віддав друге місце норвежцю.

В українських жінок справи були не такі втішні. Лише лідер збірної Оксана Хвостенко домоглася кращого результату і посіла 19-ту сходинку, а Лілія Вайгіна-Єфремова, Інна Супрун та Віта Семеренко допустили 28 промахів на трьох і опинилися далеко позаду. До того ж Віта не витримала низки невдач і зійшла з дистанції після третьої стрільби. Що­правда, слід зазначити, що під час жіночих перегонів сильний вітер дуже заважав спортсменкам, і не дивно, що на фініші в класифікації відбулися зміни. Хоча в національному представництві нічого не змінилося: перше та третє місця дісталися німкеням (Мартіні Бек та Сімоні Гаусвальд), а другу позицію зберегла Свєтлана Слєпцова з Росії.

А в останній день другого етапу наші біатлоністи нарешті "вистрілили". Чоловіча збірна вдруге в свої історії зуміла потрапити на п'єдестал пошани. Хоча до останньої стрільби в це мало вірилося. На першому етапі у нас виступав В'ячеслав Деркач, який, попри добру швидкість на трасі, погано відпрацював на вогневих рубежах. Досвідчений біатлоніст через промахи був змушений проїхати два штрафні кола, і ця невдача відкинула українців на 14-те місце. Після другого етапу результат нашої збірної був значно ліпшим, оскільки під час передачі естафети "синьо-жовті" були вже сьомими. Проте цей результат міг бути ще кращим, якби Андрій Дериземля відстріляв більш влучно і не був змушений проїхати одне штрафне коло. Проте невдачі партнерів сповна компенсував Олег Бережной, який найкраще серед усіх учасників тре­тього етапу виконав стрільбу. Олегу знадобився лише один додатковий патрон, і це дозволило збірній Україні піднятися на четверте місце. Під час передачі естафети наша команда програвала більше як дві хвилини лідерам перегонів збірній Росії, хвилину австрійцям та півхвилини словенцям. Після стрільби лежачи ситуація особливо не змінилася. Проте на другому вогневому рубежі здали нерви у словенця Васі Рупніка, який був змушений намотувати два штрафні кола, тоді як Сергій Сєднев відстрілявся майже бездоганно, що і дозволило українцям фінішувати на третій позиції після росіян та австрійців.

Другий етап Кубка світу завершувала жіноча естафетна гонка. На жаль, ще одного дива українські шанувальники не побачили. Наші дівчата довго йшли четвертими, проте і цю позицію втримати не змогли і фінішували п'ятими. А перемогу, як і в чоловічій естафеті, святкували представники збірної Росії. За друге місце запекло боролися француженки та норвежки, і в цій суперечці перемогли скандинавки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7900 / 4.12MB / SQL:{query_count}