Бій за життя

Сьогодні, 13 грудня, в німецькому Мангаймі чемпіон світу за версіями ІBF, WBO і ІBO українець Володимир Кличко захищатиме титули проти американця Хасима Рахмана.

box.jpg 

Сьогодні, 13 грудня, в німецькому Мангаймі чемпіон світу за версіями ІBF, WBO і ІBO українець Володимир Кличко захищатиме титули проти американця Хасима Рахмана. Цього дня Володимир Кличко мав провести обов'язковий захист проти Алєксандра Повєткіна, однак росіянин під час підготовки травмувався і зажадав перенести зустріч. Українець, щоб не втрачати можливість вкотре довести свою перевагу над більшістю боксерів суперважкого дивізіону і аби не втрачати гроші, які вже були вкладені у промокампанію боксерського шоу в Мангаймі, вирішив провести захист свого титулу проти Хасима Рахмана, який нині займає п'ятий рядок у рейтингу Міжнародної федерації боксу (ІBF).

Відповідно до угоди з ІBF, цей бій має статус офіційного захисту, завдяки чому в разі перемоги Кличко одержить право на два добровільні захисти. Напевно, це одна із причин вибору чемпіона на користь Рахмана, а не, скажімо, Маскаєва, який теж хотів зустрітися з Кличком, оскільки ні з ким іншим з першої п'ятірки Володимир зустрітися 13 грудня не зміг би. Другий рядок рейтингу ІBF вакантний, а Димитренко та Ареола свої останні бої провели в листопаді, тому аж ніяк не могли підготуватися до ще одного важкого протистояння.

Проте чимало спеціалістів вважають вибір Кличка на користь Рахмана досить дивним. За останні п'ять років Кличко зустрівся із чотирма яскраво вираженими панчерами (Сандерс, Брюстер, Вільямсом та Пітер) і усі вони відправляли Володимира в нокдаун. Отож, вибравши Рахмана, Кличко нібито свідомо йде на високий ризик програти. Володимир ризикує, але, з іншого боку, він прагне довести всім, що є одним із найсильніших боксерів світу і в його рукаві є козирний туз в особі тренера Емануеля Стюарда, який свого часу підготував Леннокса Льюїса до ефектної перемоги над Рахманом, а отже, українець цілком може розраховувати не лише на власні здібності, а й на досвід та знання свого наставника.

Рахман небезпечний для Кличка не тільки тому, що він яскравий панчер, але й через особливий стиль ведення бою. За всю свою кар'єру Скеля не переміг тільки одного суперника, який полюбляє діяти з далекої дистанції, - Льюїса, та і то в першому протистоянні Рахман таки дістав англійця і виграв технічним нокаутом. Усі інші суперники, які засмутили Хасима, прагнули нав'язати йому бій на середній або ближній дистанції. Рахман полюбляє сам діяти з відстані, оскільки він має довгі руки і добре поставлений прямий удар. Ідеальним для Рахмана є суперник, який протягом усього бою перебував би від нього або на відстані витягнутої руки, або за межами досяжності. Тобто такий, як Володимир Кличко.

Проте не слід настільки вихваляти американця. Він має чимало вад як технічних, так і моральних. Послужний список американця (45 перемог, 6 поразок, 2 нічиї), можливо, когось вражає, але якщо уважно придивитися, кого саме перемагав Рахман, то, окрім Льюїса і Сандерса, особливих імен і не знайдеш. У той же час усі більш-менш великі бійці нещадно знущалися над Хасимом. Це Туа, Льюїс, Голіфілд, Руїз і двічі Маскаєв. Останній узагалі зробив з американця посміховисько супердивізіону, оскільки всі пам'ятають, як Олег відправив своїм ударом Скелю за межі рингу, на суддівський столик.

До того ж Кличко просто фізично не здатний віддати простір і працювати другим номером, що потрібно Рахманові. Сам Хасим дуже схожий на дерево - не вміє рухатися, не має якого-небудь плану на бій. Він боєць-тугодум, який губиться, якщо його суперник добре рухається або пропонує рваний темп, або постійно робить нестандартні дії, часом нав'язуючи бійку. Не дивно, що Олег Маскаєв рекомендує Володимирові нав'язати Скелі бій на середній дистанції. Ну і чи не найголовніша проблема американця - те, що про бій із Володимиром він довідався лише за місяць до самого протистояння і, найімовірніше, не мав можливості належно підготуватися. Так на останньому відкритому тренуванні Рахман виглядав доволі потужно, проте усі ці дії на публіку мали радше промоційний характер, аніж показували реальний стан справ. А щоб перемогти Кличка, мати в арсеналі лише один нокаутувальний удар замало. Тоді як після останньої поразки Кличко вийшов на ринг у середньому через 171 день. До 13 грудня строк після бою з Томпсоном буде 154 дні. Таким чином, українець старанно дотримується не тільки тренувального циклу, що становить близько 90 днів, але й додаткового часу релаксації, який має тривати не більш як 30 днів.

Хай там як, а це буде дуже важливий бій для Кличка. Перемога над Рахманом, особливо якщо вона буде впевненою, змусить скептиків повірити в досить великий запас міцності Володимира, у його здатність перемагати панчерів. Він займе місце поруч із Тайсоном за кількістю успішних захистів титулу ІBF і зміцнить свій статус спадкоємця Льюїса. Його амбіції увійти до числа п'яти найкращих суперважкоатлетів усіх часів будуть більш вагомими. Однак поразка для Кличка буде катастрофою. Йому назавжди і остаточно поставлять діагноз "вразливий для панчерів", тому слід тримати кулаки за українця і сподіватися що 52-га перемога буде здобута.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9543 / 4.11MB / SQL:{query_count}