Важкі нагороди у важкоатлетів

На континентальній першості у Тель-Авіві українська команда здобула вже 10 нагород

Юлія Паратова (фото: АР)
Цими днями в ізраїльському Тель-Авіві проходить чемпіонат Європи з важкої атлетики. Україну на континентальному форумі представляють 13 спортсменів, з яких сім жінок і шість чоловіків.
У четвер усі наші жінки завершили свої виступи, а ось українські чоловіки навпаки, розпочали змагання лише вчора пізно ввечері. Щодо виступу представниць прекрасної статі, то вони змогли зібрати доволі непоганий врожай нагород. В активі нашої команди три “великі нагороди” (за результати у ривку та поштовху), а також сім “малих” медалей (в окремих дисциплінах). 
В Тель-Авіві нашу жіночу команду представляли сім спортсменок, які виступали в п’яти вагових категоріях. Медальний почин для жіночої збірної України зробила срібний призер у двоєборстві та ривку торішнього континентального форуму 24-річна Яна Дяченко.
Виступаючи у категорії до 48 кг, ця штангістка з Біловодська Луганської області у ривку знову не залишилася без нагороди, завоювавши цього разу бронзову. Після двох вдалих підходів на 78 і 81 кг, Дяченко пішла на 83 кг, що давали їй “золото” у ривку. На жаль, така вага їй не підкорилася. Причому, від чемпіонки в цій вправі італійки Дженні Пальяро українка відстала лише на 1 кг, а срібній медалістці польці Мажені Карпіньскій поступилася лише через більшу (на 60 грам) власну вагу.
У поштовху Дяченко знову вдало виконала лише два підходи, зафіксувавши 92 і 94 кг. А атака на 97 кг, яка принесла б їй “срібло” в цій вправі і двоєборстві, не увінчалася успіхом. У сумі в Яни набралися ті ж 175 кг, що й у бронзового призера туркені Нуркан Тайлана, і знову власна вага (більше на 120 грам) залишила українку за крок від п’єдесталу. Успіхи ще однієї українки Дар’ї Пономарьової в цій ваговій категорії були значно скромнішими. Ривок на 60 кг (10 місце) та поштовх на 80 кг (13 місце) дозволили їй посісти лише 11 місце в сумі.
А ось 27-річна Юлія Паратова з Одеської області торік у Тирані вперше стала чемпіонкою Європи. Сподівалися ми на те, що і нині ця учениця тренера Юрія Кучінова стане головною героїнею в категорії до 53 кг і десь ці очікування вона виправдала. Хоча у ривку Паратова обмежила свій виступ підняттям 88 кг, а наступні 90 і 91 кг їй не підкорилися, але і цей єдиний вдалий підхід виявився “золотим”.
В Тель-Авіві нашу жіночу команду представляли сім спортсменок, які виступали в п’яти вагових категоріях. Медальний почин для жіночої збірної України зробила срібний призер у двоєборстві та ривку торішнього континентального форуму 24-річна Яна Дяченко
Але от у поштовху Юлії після стартових 103 кг, на жаль, довелося на наступні 106 кг витратити дві спроби. Цією заминкою сповна скористалася туркеня Айзегюль Чобан, яка, зафіксувавши в заключному підході 114 кг, привласнила собі чемпіонство і в даній вправі, і в двоєборстві, де випередила Паратову лише на 1 кг. І все ж Юлія може не засмучуватися, оскільки “золото” і два “срібла” з тель-авівського помосту – відмінний врожай нагород.
На жаль, підтримати подруг не змогла Надія Ібісова з Херсонa. Вже в першій вправі – ривку – українка невдало виконала два підходи з трьох,  взявши з другої спроби штангу вагою 84 кг і не піднявши штангу в 87 кг. А у поштовху Чибісова вдало впоралася зі снарядом вагою 104 і 107 кг, але не змогла зафіксувати штангу вагою 112 кг. Підсумковий результат склав 191 кг. Це дозволило українці посісти сьоме місце і в поштовху, і в ривку, і в сумі багатоборства. Чемпіонкою Європи у цій ваговій категорії стала Олена Шадріна з Росії, яка показала результат 212 кг. Друге місце на рахунку румунки Лоредан Томи, третє – Зої Сміт з Великобританії.
А ось бронзовий призер Олімпіади-2012 і світу-2009, та срібна медалістка континентальної першості-2009 і чемпіонка Європи-2010 серед молоді 25-річна донеччанка Юлія Калина знову не залишилася без нагород. Калина нещодавно перейшла зі своєї попередньої вагової категорії до 58 кг, в якій вона і завоювала всі згадані медалі (це тільки за успіхи в двоборстві), в наступну категорію до 63 кг. І тут з першого разу тричі підкорила п’єдестал. На ньому Калині вчора були вручені срібна нагорода за результат у ривку та бронзові – за показники у поштовху та сумі.
Головними конкурентками Юлії були тандем росіянок у складі Тіми Турієвої та Надії Ломової, а також знаменита албанка Ромелу Бігай. У ривку Калина впевнено спрацювала на всі три підходи, зафіксувавши по черзі 97, 100 і 103 кг. Стільки ж підняла і Ломова, яка поступилася і віддала Калині за більшої (на 1,1 кг) власної ваги. А ось “золото” в цій вправі дісталося Турієвій. Причому росіянка зуміла відібрати нагороду вищого ґатунку у нашої Юлії лише в останній момент, коли після двох невдалих підходів на 105 кг у третьому заключному все ж зуміла приборкати снаряд. Подібне на вазі 100 кг спостерігалося і під час виступів Бігай, яка зуміла осилити цей центнер лише в останній спробі.
Поштовх почався з того, що Бігай, отримавши травму в першому невдалому підході до 115 кг, зійшла з турнірної дистанції. Калина без проблем розправилася зі 120 і 125 кг, однак наостанок вага у 130 кг, яку вона, до речі, піднімала на зборах у Конча-Заспі, на жаль, їй не підкорилися. Якби не ця осічка, то, як показали подальші події на помості, до “сріблa” в ривку Юлія б додала ще дві медалі такої ж проби в другій вправі і двоборстві. Турієвій – 131 кг і Ломовій – 130 кг в їх останніх спробах підкорилися і вони в такому порядку зійшли на вищу і другу сходинки п’єдесталу.
27-річна Юлія Паратова з Одеської області торік у Тирані вперше стала чемпіонкою Європи. Сподівалися ми на те, що і нині ця учениця тренера Юрія Кучінова стане головною героїнею в категорії до 53 кг
Виступала в групі “В” цієї категорії і 24-річна харків’янка Катерина Дрюмова, яка також, спрацювавши у ривку на всі три підходи (88, 91 і 93 кг), а в поштовху вдало виконала лише перший (106 кг) і в двоєборстві виявилася сьомою.
Останньою у складі семи українських штангісток виходила на поміст чемпіонату Європи ветеран вітчизняної важкої атлетики волинянка Надія Миронюк, яка 25 березня відзначила своє 30-річчя. Торік на подібному форумі в Тирані у категорії до 69 кг вона нарешті досягла в олімпійському двоборстві (раніше була призером в окремих вправах ) континентального п’єдесталу, зійшовши на його бронзову сходинку. І ось цього року на Землі обітованій здійснилася у Надії ще одна надія – вона тричі стала бронзовою, завоювавши медалі такої проби у ривку, поштовху та сумі.
У першій вправі Миронюк, зафіксувавши початкові 98 кг, потім не змогла з першого разу приборкати 104 кг. Однак, зібравшись, в заключному підході ціною неймовірних зусиль все ж підкорила такий снаряд. Випередили ж Надію тут тільки вдруге вже дворазова чемпіонка континенту у ривку білоруска Діна Сазановец, яка з результатом 115 кг була в даній вправі поза конкуренцією, і румунка Мадаліна Моліє – 105 кг.
Хоча Сазановец у поштовху використовувала тільки першу спробу на 130 кг, а два її підходи на 140 не увінчалися успіхом, але й цього 24-річній спортсменці з Білорусії з лишком вистачило для того, щоб в Тель-Авіві стати тричі чемпіонкою. Моліє, обмежившись лише взятими 120 кг, вибула з боротьби за нагороди. А ось болгарка Мілка Манева, яка у ривку з результатом 103 кг була четвертою, підняла 125 кг і вийшла на другу позицію у поштовху та сумі. Тим часом Миронюк замовила на перший підхід 123 кг, Надія, на жаль, не впоралася з цією вагою і в першій, і в другій спробах. І лише в останній спробі Надія штовхає ці злощасні 123 кг і в нагороду оформляє свій бронзовий хет-трик.
Тепер будемо очікувати нагороди і від шістки наших чоловіків, яка тандемами виступить у трьох заключних категорія європейського форуму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5585 / 4.13MB / SQL:{query_count}