Кримська небезпека

Проведення поєдинків УПЛ у Криму небезпечно не тільки для вболівальників гостьових команд

У минулому турі від дій окупантів постраждали не лише фанати “Дніпра”, а й “Таврії”. В УПЛ проблеми не бачать, але уболівальники “Таврії” і “Севастополя” вимагають не проводити матчі на півострові. Про це вони заявили на зборах з керівництвом Прем’єр-ліги.
“Ми, як об’єднання ультрас “Таврії”, відмовилися від активної підтримки команди в матчі з “Дніпром”. Наш товариш все одно пішов на футбол як звичайний уболівальник. Його за наводкою невідомо кого, може, служби безпеки Криму, знайшли на стадіоні, наділи мішок на голову і просто відвезли”, – цитує телеканал “Футбол 1” представника ультрас “Таврії”.
“Його відвезли в колишній офіс Комуністичної партії України в Криму – там зараз штаб місцевої самооборони. Наші хлопці прийшли туди, щоб дізнатися, що трапилося, і надати підтримку. Всіх їх повалили обличчям на підлогу, скотчем замотали руки. Підсумок – зламана рука, зламаний ніс, була стрільба з травматичного пістолета. Хлопців, слава Богу, відпустили, але це показує реальний рівень безпеки. І невідомо хто цю безпеку гарантує”.
Постраждали від окупантів і фани “Дніпра”: “Ми йшли до стадіону – з прапором “Дніпра” і розою (фанатський шарф) збірної України. Підійшов чоловік з георгіївською стрічкою, який представився “самообороною”, і зажадав показати документи. Ми, звісно, відмовилися. Він відвів нас до патруля МВС, який стояв поруч. Ті заявили, що для перевірки документів немає ніяких підстав. На цьому конфлікт здавався вичерпаним. Ми попрямували в бік стадіону і побачили, що ця людина йде до нас разом з хлопцями у військовій формі. Людей 8-10. Вони нас наздогнали, знову зажадали документи. Закінчилося тим, що нас поклали на асфальт, забрали паспорти і телефони, після чого відвезли на автобусі в РУВС. Нам вдалося заховати один телефон, за яким повідомили друзям про затримання...
Взагалі все це почалося через те, що ті хлопці у військовій формі запитали нас: “Ви розумієте, що це Росія?”
Нас називали націоналістами, терористами і екстремістами. Коли почали допитувати оперативники, напруга спала – ми зрозуміли, що з ними можна спілкуватися. Окремо вони там всі нормальні люди, але коли збираються разом, починається змагання, хто більше любить Росію. З’ясували, що затримали нас нібито за порушення громадського порядку.
На футбол ми, звичайно, не потрапили. Показали квитки на зворотний поїзд – стало зрозуміло, що до відправлення нас відпустять. Але коли ми повинні були вже йти, запитали – за що нас таки затримали. Нам відповіли: “Вам що, мало?” і зняли ще відбитки пальців. Коли вийшли на вулицю, виявилося, що мого українського паспорта немає. Повернулися до відділення, міліція зробила вигляд, що шукає, але, звичайно ж, нічого не знайшла. Ось тільки сьогодні подзвонила якась жінка – знайшла паспорт...
Взагалі все це почалося через те, що ті хлопці у військовій формі запитали нас: “Ви розумієте, що це Росія?” Ясна річ, ми відмовилися це розуміти і приймати. Тоді вони і вирішили нас затримати. Все підґрунтя саме в цьому”, – цитує “Обозреватель” уболівальника “Дніпра”. 
А ось гендиректор Прем’єр-ліги України Петро Іванов вважає, що проводити матчі в Криму безпечно. “Матчі минулого туру в Криму пройшли на хорошому організаційному та спортивному рівнях. Принаймні, ніяких претензій з боку клубів-гостей до нас не надходило. Більше того, ультрас об’єдналися і провели ряд спільних акцій, які мали позитивні наслідки. Наприклад, значно зменшилася кількість порушень правил поведінки на стадіонах”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1494 / 4.09MB / SQL:{query_count}