Розчарування останнього туру

Із Всесвітньої шахової олімпіади українська команда повертається лише з однією срібною нагородою, яку вибороли жінки

Із Всесвітньої шахової олімпіади українська команда повертається лише з однією срібною нагородою, яку вибороли жінки

chess.jpg

У Дрездені завершилася 38-ма шахова Олімпіада. У заключному, 11-му, турі жіноча збірна України виграла в команди Польщі (2,5:1,5) і посіла в підсумку друге місце. Лише за додатковими показниками "синьо-жовтих" випередили грузинки, в активі яких теж 18 очок.

А могли сподіватися на більше, адже перед останнім туром українки за цими показниками випереджали грузинок. Та й після того, як і наші, і грузинські дівчата завершили три партії, перевага була на боці українок, оскільки рахунок у матчах Україна - Польща та Грузія - Сербія був однаковим - 2,5:0,5. Проте Лейла Явахішвілі свою партію зіграла внічию, а наша Інна Гапоненко програла Йоанні Майдан, і це при тому, що рейтинг українки майже на 200 пунктів вищий. Саме ця поразка і виявилася фатальною і дозволила грузинкам випередити нас. Цікаво, що за весь турнір жіноча збірна України так і не програла жодного матчу.

А найкращими шахістками (за кількістю набраних очок) на турнірі стали туркеня Кубра Озтурк та Йоанна Майдан, вони в 11-х партіях спромоглися набрати по 9,5 очка. 

А ось чоловіча збірна України відверто розчарувала. Наші шахісти напередодні останнього туру були серед фаворитів на головний трофей, а в підсумку виявилися лише четвертими. Причиною цього стала розгромна поразка від американців - 0,5:3,5.

Отже, чемпіоном Олімпіади стала збірна Вірменії, а най­кращим шахістом... угандієць Кавума Мойзес, який набрав 9 очок з 10 можливих. Щоправда, суперниками цього спортсмена були представники  далеко не шахових збірних на кшталт Фіджі, Ліхтенштейну, Бермудів, Британських Вір­гінських островів.

Турнірне становище жінок: Грузія - 18 очок, Україна - 18, США - 17, Росія - 17, Польща - 17, Вірменія - 16, Сербія - 16, Китай - 15, Ізраїль - 15, Білорусь - 15, Румунія - 15, Італія - 15...

Турнірне становище чоловіків: Вірменія - 19 очок, Ізраїль - 18, США - 17, Україна - 17, Росія - 16, Азербай­джан - 16, Китай - 16, Угорщина - 16, В'єтнам - 16, Іспанія - 16, Грузія - 16...

Нагадаємо, у Всесвітній шаховій Олімпіаді брали участь 154 чоловічі команди й 116 жіночих.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.3187 / 4.08MB / SQL:{query_count}