Стороженко пішов сам

Перший віце-президент Федерації футболу України написав заяву про звільнення

“Я написав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку із станом здоров’я”, – зазначив С.Стороженко кореспонденту агентства “Інтерфакс-Україна”. За його словами, керівництво ФФУ цю заяву задовольнило. 
Інформація про звільнення Стороженка з ФФУ почала з’являтися вже давно. Раніше Федерація футболу міста Києва висловила недовіру першому віце-президенту і зажадала включити це питання до порядку денного конгресу ФФУ, який відбудеться в грудні. Пізніше киян підтримали Харківська та Житомирська обласні федерації футболу. 
Серед підстав для висловлення недовіри називаються некоректні публічні заяви на адресу УЄФА та CAS у зв’язку з рішенням про договірний матч “Металіст” – “Карпати”, а також його “повна професійна безпорадність перед загрозою проведення харківського матчу за участю збірної України без глядачів”. 
Крім того, саме підпис Стороженка стоїть під листом, в якому ФФУ зверталася до ФІФА з пропозицією дискваліфікувати стадіон “Арена Львів”. Загалом Сергій Стороженко в українському футболі фігура доволі скандальна. Ще в часи СРСР він більше 20 років працював в органах прокуратури. Потім на початку 90-х років займав керівні посади в Харківській обладміністрації. З 1996 року Стороженко очолював Харківську федерацію футболу, звідки через чотири роки і відправився на підвищення в ФФУ. 
Саме завдяки йому у 2000 році в Федерації відбулася “революція”, підсумком якої стала рокіровка у керівних структурах. Тоді замість Валерія Пустовойтенка крісло президента ФФУ посів Григорій Суркіс. Стороженко завжди вважався прихильником Суркіса, а тому для багатьох стало несподіванкою, коли він на конгресі в 2010 році відкрито виступив проти тодішнього голови ФФУ, запропонувавши внести до порядку денного вотум про довіру Суркісу. Але якщо у 2000 році з Пустовойтенком це пройшло, то через десять років цього не відбулося саме через регламентні норми, які прописав сам пан Стороженко. 
Згодом при повторній спробі у справу втрутилося УЄФА і до завершення Євро-2012 Суркіса вже ніхто не намагався змістити з поста. Хоча саме з того дня позиції Суркіса в українському футболі дещо похитнулися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0738 / 4.07MB / SQL:{query_count}