За чистий спорт!

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) має намір активізувати свою роботу в ігрових видах спорту і збирається ввести, зокрема, для футболістів так звані стероїдні паспорти

Нововведення набуде юридичної сили на початку 2014 року. У середу на конференції в Йоганнесбурзі Всесвітнє антидопінгове агентство оголосило про перевірку учасників чемпіонату світу з футболу, який пройде влітку 2014 року в Бразилії, на підставі даних так званих стероїдних паспортів. Відтепер найсильнішим національним збірним планети необхідно буде отримати відповідний документ на кожного гравця команди.
Суть задуму така: для початку збирається інформація про маркери зміненого метаболізму стероїдів у конкретного спортсмена, а потім результати порівнюються з новими аналізами, взятими під час змагань. Істотне відхилення від звичайних показників буде прирівняне до доказів застосування заборонених препаратів, навіть якщо сліди допінгу в пробах будуть відсутні.
Таким чином, у найближчі місяці усім потенційним учасникам чемпіонату світу, число яких наближається до тисячі, належить пройти тестування для того, щоб зафіксувати базові показники стероїдних паспортів. Як очікується, місія зі збору даних буде покладена на національні антидопінгові агентства.
На міжнародному рівні зелене світло даному документу дадуть на початку 2014 року. Спочатку цей спосіб планували застосовувати під час Олімпіади в Сочі, однак WADA змушене було відмовитися від ідеї, оскільки не встигло зібрати необхідні дані. У підсумку старт програмі вирішено було дати на чемпіонаті світу в Бразилії.
 До теми                  
Тим часом у дуже неприємну ситуацію потрапило російське антидопінгове агентство РУСАДА. Лабораторію підозрюють у тому, що вона фальсифікувала допінг-проби спортсменів. Президент Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Джон Фейхі повідомив, що організація проводить розслідування з приводу роботи антидопінгової лабораторії в Москві. Результати розслідування мають бути оголошені в найближчі дні.
Підозри виникли після того, як ще у червні один з російських призерів Ігор-2012 в легкій атлетиці відправив лист до WADA. За словами колишнього тренера Олега Попова, перед підготовкою до Ігор у Пекіні-2008 легкоатлети збірної Росії повинні були платити за допінгову програму і антидопінговій лабораторії за підміну допінг-проб. Про помилки лабораторії, використання допінгу і приховування позитивних тестів також розповіли адвокат Олександр Чеботарьов і бігун Валентин Кругляков (400 м). 
Нагадаємо, що Володимир Кличко напередодні жовтневого поєдинку проти Александра Повєткіна відмовлявся проходити тести на допінг у російському антидопінговому агентстві РУСАДА, вважаючи, що результати лабораторії можуть бути некоректними.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6403 / 4.08MB / SQL:{query_count}