“Бронза” Прокопчук

На чемпіонаті світу з водних видів спорту збірна України здобула третю медаль

Упродовж першого тижня змагань чемпіонату світу з водних видів спорту збірна України вже досягла кращих результатів, ніж на двох попередніх першостях планети разом взятих.
Нагадаємо, у 2009 році в Римі українці взагалі залишилися без медалей, а через два роки в Шанхаї обмежилися “бронзою” Олександра Горшковозова та Олександра Бондаря у синхронних стрибках із десятиметрової вишки. До четверга у нашої національної команди було вже дві нагороди: “срібло” у стрибках із метрового трампліна завоював Ілля Кваша, а в технічній програмі груп синхронного плавання третьою стала вісімка з України.
Вчора медальний актив української збірної знову поповнився – “бронзу” в індивідуальному турнірі зі стрибків з десятиметрової вишки отримала Юлія Прокопчук. Загалом на нинішньому чемпіонаті світу стрибунам у воду доводиться особливо непросто, адже басейн у Барселоні розташований на вільному повітрі. Тому, навіть якщо спортсмени приходять на турнір оптимально підготованими, їм доводиться справлятися не тільки із хвилюванням, а й з поривами вітру, а також сліпучим сонцем липневої Іспанії.
У 2009 році в Римі українці взагалі залишилися без медалей, а через два роки в Шанхаї обмежилися “бронзою” у синхронних стрибках із десятиметрової вишки
На результатах Юлії Прокопчук на різних стадіях змагань такі умови позначилися. У середу в попередньому раунді кваліфікації вона посіла четверте місце, пропустивши вперед чотириразову олімпійську чемпіонку Чен Руолінь, її нову партнерку по збірній Китаю Сі Яцзе, а також Панделелу Памг із Малайзії, яка завоювала “бронзу” на Іграх-2012. Проте в одному зі стрибків півфінальної стадії українка потрапила під той самий повітряний потік і отримала нікчемні 34,80 бали. У фіналі, де виступають 12 учасниць, Прокопчук опинилася з 11-м результатом. Однак непередбачуваність нинішніх змагань не позбавляє її шансів на медаль.
У середу погодні умови не завадили Юлії Прокопчук продемонструвати свої можливості. Навпаки, помилок почали припускатися суперниці українки. Малазійка Памг провалила третій та четвертий підходи, скотившись у підсумковому протоколі в середину турнірної таблиці. Вікторія Ламп із США, яка несподівано захопила лідерство після першої серії стрибків, виступала щоразу гірше і незабаром вибула з числа претенденток на нагороди. Конкурувала із Прокопчук за третє місце лише британка Сара Берроу. Однак четвертий стрибок представниці України, оцінений суддями у 80,85 балів, остаточно та безповоротно відсунув Берроу на четверту сходинку.
Українська команда мала шанс здобути і четверту нагороду у змаганнях з синхронного плавання у довільній програмі серед солісток
Шансів отримати “срібло” чи “золото” у Юлії Прокопчук фактично не було – за чемпіонський титул, немов не помічаючи інших суперниць, боролися лише Чен Руолінь та Сі Яцзе. І в цьому протистоянні найдосвідченіша 20-річна Руолінь несподівано поступилася талановитій 14-річній співвітчизниці.
Українська команда мала шанс здобути і четверту нагороду у змаганнях з синхронного плавання у довільній програмі серед солісток. Українка Лоліта Ананасова зупинилася за крок від п’єдесталу з сумою 92,740 бали. До “бронзи” їй не вистачило 1,55 бали. Чемпіонкою світу в цьому виді спорту стала росіянка Світлана Ромашина із результатом 97,340 балів. “Срібло” завоювала китаянка Хуан Сючен (95,720), “бронзу” – іспанка Вона Карбонелл Баллестеро (94,290).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6661 / 4.09MB / SQL:{query_count}