Турнір, що народжує гросмейстерів

Минулого тижня  у Львів­ському шаховому клубі стартував традиційний міжнародний турнір пам'яті Михайла Павловича Василишина (1938 - 2002), багаторічного керівника львівського спорту. Саме за його керівництва обласним спорткомітетом виросли гросмейстери Марта Літинська, Олександр Бєлявський, Адріан Михальчишин, Олег Романишин, які багато років створювали шахову славу нашому місту, перемагаючи на найпрестижніших змаганнях.

Минулого тижня  у Львів­ському шаховому клубі стартував традиційний міжнародний турнір пам'яті Михайла Павловича Василишина (1938 - 2002), багаторічного керівника львівського спорту. Саме за його керівництва обласним спорткомітетом виросли гросмейстери Марта Літинська, Олександр Бєлявський, Адріан Михальчишин, Олег Романишин, які багато років створювали шахову славу нашому місту, перемагаючи на найпрестижніших змаганнях. Та й сам Михайло Павлович надзвичайно полюбляв цю древню гру і віддавав їй свій вільний час. Коли його не стало, виникла думка проводити щорічно шаховий турнір, а до участі в ньому запрошувати молодих талановитих майстрів, створюючи їм хороші умови для отримання міжнародного досвіду та здобуття почесних шахових звань.

Цікаво, що перші три турніри принесли перемогу нашим зарубіжним гостям, адже головний приз діставався Тимуру Гарєєву (Узбекистан), Нікіті Майорову (Білорусь) та В'ячеславу Захарцову (Росія), і тільки минулого року переміг 19-річний львівський шахіст Юрій Вовк. Львівське змагання також стало місцем народження нових гросмейстерів, адже тут виконували високі норми для отримання найвищого шахового звання усі переможці турнірів та призери. Цьогоріч уже на п'ятий турнір зібралися 16 майстрів шахівниці з п'яти країн (Вірменія, Грузія, Польща, Росія, Україна) - 4 гросмейстери, 10 міжнародних майстрів та 2 майстри ФІДЕ. Середній рейтинг становить 2483, що дозволяє встановити норми для здобуття міжнародних звань: щоб стати гросмейстером, треба набрати 10 очок, а для міжнародного майстра достатньо 7 очок. Хоча серед учасників є переможці та призери попередніх років: Ю. Вовк, В. Захарцов, М. Олексієнко, найбільше зацікавлення викликає гра наймолодших. Іллі Нижнику з Вінниці щойно 27 вересня виповнилося 12 років, а він уже чемпіон Європи серед 16-річних, переміг у декількох змаганнях, де виконав усі норми для присвоєння йому звання міжнародного гросмейстера. Якщо найближчий Конгрес ФІДЕ присвоїть йому це звання, то Ілля стане наймолодшим у світі шахістом, який коли-небудь у такому віці ставав гросмейстером. Відомий український шахіст Сергій Карякін шість років тому став гросмейстером, маючи 12 років і 7 місяців, а нині інший український вундеркінд може опустити вікову планку ще нижче. Очікує цього звання 15-річний львівський школяр Ярослав Жеребух, а молодший від нього на два дні десятикласник Львівської лінгвістичної гім­назії Олександр Іпатов щойно подолав рубіж міжнародного майстра і, мабуть, теж мріє про підвищення. Звичайно, прикрашає турнір участь молодшої із сестер Музичук - Марічки, яка є гросмейстером серед жінок, хоча щойно відсвяткувала 16-річчя (21 вересня). А ще є переможець змагань з бліцу на Перших всесвітніх інтелектуальних іграх, які щойно закінчилися у Пекіні, Мартин Кравців, який тільки-но під­бирається до 18 років (26 листопада). По 17 років виповнилося молодшому з братів Вовків - Андрію та гостеві з Польщі Аркадіушу Лєнярту. Рейтинг-фаворитом турніру є 22-річний студент ЛНУ імені І. Франка Михайло Олексієнко - 2585.

Після восьми турів попереду Ярослав Жеребух, який набрав 6,5 очка, на півочка менше у вірменського шахіста Левона Бабуджяна, на третій сходинці відразу троє: львів'яни Мартін Кравців та Андрій Вовк (молодший брат Юрія Вовка), а також росіянин Яков Геллер. Усі троє мають у своєму доробку по п'ять очок. Турнір триватиме до 31 жовтня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8409 / 4.09MB / SQL:{query_count}