Від Олени до Олени

Після 11 років очікування в Україні нарешті з’явилася чемпіонка світу з біатлону

Після 11 років очікування в Україні нарешті з’явилася чемпіонка світу з біатлону

Цими вихідними чемпіонат світу з біатлону, який проходить у чеському місті Нове-Место, приніс українським уболівальникам чимало позитивних емоцій. Олена Підгрушна, вигравши спринт, стала лише другою українською біатлоністкою в історії цього виду спорту після Олени Зубрилової, яка виграла світову першість. Не менш приємним став той факт, що третьою у Нове-Месті в спринті була Віта Семеренко. Таким чином, вдруге в історії на п’єдесталі пошани світового форуму опинилися відразу дві наші співвітчизниці. Вперше це було в гонці з масовим стартом в 1999 році, коли перемогла Зубрилова, а третьою стала Олена Петрова.

Чемпіонат світу з біатлону розпочався для українських біатлоністів не зовсім вдало. У змішаній естафеті наші спортсмени, виступаючи в експериментальному складі, посіли лише дев’яте місце. Складно було розраховувати українцям на успіх і в чоловічому спринті, де вони тільки раз у нинішньому сезоні потрапили в десятку найсильніших. Зробив це фінішуючи дев’ятим у Рупольдінґу (Німеччина) Дериземля. Він був кращим з наших і на чемпіонаті світу, посівши 17-те місце.

Зовсім інші очікування були пов’язані з жіночими перегонами на 7,5 км. Саме в спринті у цьому сезоні на першому етапі Кубка світу в Остерсунді (Швеція) першу в кар’єрі нагороду здобула Олена Підгрушна, яка посіла тоді друге місце. Згодом капітан української команди підтвердила свій клас у гонці переслідування в Антгольці (Італія), де знов виграла “срібло”. Проте навряд чи хтось розраховував, що спринтерські перегони чемпіонату світу стануть настільки вдалими для українок. 

У суботу головним фаворитом спринту вважалася лідер загального заліку Кубка світу норвежка Тура Берґер. Очікувалося, що головну конкуренцію в боротьбі за медалі їй складуть найближчі переслідувачки в боротьбі за Кришталевий глобус – білоруска Дар’я Домрачьова, німкені Андреа Генкель і Міріам Ґесснер, а також фінка Кайса Мякяряйнен, для якої нинішній сезон складається не кращим чином. Але у суботу більшості з цих біатлоністок виявилося не під силу конкурувати з Оленою Підгрушною і Вітою Семеренко, які провели фантастичну гонку. Суперниці українок одна за одною помилялися на вогневих рубежах і вибували з боротьби за медалі. Домрачьова залишивши п’ять не закритих мішеней уперше в сезоні не змогла потрапити навіть в очкову зону, посівши 43-те місце. Міріам Ґесснер, Кайса Мякяряйнен і Анастасія Кузьміна допустили по два промахи і не змогли компенсувати їх навіть за допомогою своїх чудових швидкісних якостей. У Андреї Генкель швидкість була значно гіршою, до того ж  з трьома помилками на вогневому рубежі в німкені взагалі не було шансів на гідну підсумкову позицію.   

Тимчасом Олена Підгрушна і Віта Семеренко продемонстрували відмінну вогневу підготовку. Вже після першої стрільби українки опинилися у верхній частині проміжного протоколу. Лідирувала в гонці росіянка Ольга Зайцева, Семеренко поступалася їй 11,6 сек., а Підгрушна – 12,7 сек. Серед інших фаворитів чисто відстрілялася тільки Тура Берґер, яка йшла практично нарівні з нашими біатлоністками.

Після другої стрільби більшість українських уболівальників не могли повірити власним очам, оскільки на перших двох позиціях  перебували саме наші спортсменки. Поки Зайцева і Берґер припустилися по одному промаху, наші дівчата відстріляли чисто. Таким чином очолила перегони Підгрушна, а відразу слідом за нею розташувалася Віта Семеренко, поступалася лідерові 5,9 сек. На 11 сек. від нашої біатлоністки відставала Берґер. 

Останнє коло дистанції з’їло чимало нервових клітин як тренерів, так і вболівальників. Тура Берґер розвинувши фантастичну швидкість стала відігравати в українок секунду за секундою. Спочатку норвежка посунула на третє місце Віту Семеренко, а потім на відстань в 7 сек. наблизилася до Підгрушної. Але на більше знаменита норвежка виявилася нездатна. У підсумку вона програла нашій біатлоністці 6,4 сек. і задовольнилася “сріблом”. А чемпіонкою світу стала Олена Підгрушна,  “бронзу” отримала Віта Семеренко, яка лише на дві секунди випередила Зайцеву. 

Після успіху в спринті звичайно ж були надії і на вдалий виступ у гонці переслідування.  Щоправда усвідомлення того, що спринт забрав у наших спортсменок чимало сил змушувало бути більш обережними в очікуваннях. У підсумку скарбничка української команди поповнилася ще однією нагородою – бронзовою, яку здобула Підгрушна. А вибороти цю медаль капітану нашої команди допоміг просто неймовірний збіг обставин.

 На самому початку гонки цілком очікувано ініціативу захопила Тура Берґер. На першому рубежі і вона, і Підгрушна обійшлися без промахів, як і більшість претенденток на медалі. Відпала з щільної групи претендентів на нагороди Віта Семеренко, яка припустилася двох промахів, але додалися польська спортсменка Кристина Палка і норвежка Анн-Крістін Флатланд. 

На другому рубежі Підгрушна знову відстрілялася без промаху, а ось всі чотири основних конкурентки допустили по одній помилці. Втім, протягом наступного кола перевага Олени суперницями була ліквідована. На третій стрільбі всі наші шанси на медаль могли зникнути тому, що Олена припустилася двох помилок. Втім, у порив вітру потрапили всі суперниці, і Берґер теж вирушила на два кола штрафу, а Зайцева з Палкою – на один. І лише Флатланд пройшла з нулями знову включившись у боротьбу за медалі. 

Перед останнім рубежем Зайцева і Палка йшли попереду маючи 20 секундний гандикап перед трьома переслідувачками, причому Підгрушна займала найменш вигідну п’яту позицію. Але до межі боротьба загострилася, коли дует лідерів вирушив на коло штрафу, а суперниці відстрілялися чисто. У цей момент стало ясно, що Берґер “золото” не упустить, оскільки Тура випереджала всіх на 5 секунд перед своїм коронним останнім колом. А ось чиста стрільба Олени не надто допомогла їй наблизитися до боротьби за медалі: від групи конкуренток вона відставала на 7 секунд, і, більш того, по дистанції йшла в менш високому темпі. 

Кульмінацією перегонів стала середина завершального кола дистанції. Анн-Крістін Флатланд, наздогнавши Палку і Зайцеву, вирішила обходити їх на віражі, і, не розрахувавши траєкторію, впала, заодно змусивши пригальмувати і росіянку. Після гонки делегації Норвегії та Росії подали протести, але їх розгляд нічого не дав. 

Після цього інциденту Кристина Палка пішла за “сріблом”, а Олена Підгрушна наздогнала Зайцеву. Росіянка намагалася нав’язати боротьбу, і навіть обійти нашу біатлоністку метрів за 500 до фінішу, але в цій ситуації Лєна свою медаль вже не віддала.

Таким чином програму-мінімум на цьому чемпіонаті світу українська команда вже виконала здобувши три нагороди, одна з яких найвищого ґатунку. Наразі в учасників змагань попереду три дні відпочинку. В середу першість відновиться індивідуальною гонкою у чоловіків, а в четвер найдовшу дистанцію проходитимуть жінки.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6278 / 4.13MB / SQL:{query_count}