По сліду “тамбовського вовка”

Пітерський "Зєніт" підозрюють у договірних матчах

Пітерський "Зєніт" підозрюють у договірних матчах

Нині в Європі чи не основною темою для обговорення, якщо не брати до уваги матчі єврокубків, є досить несподівана інформація про перемогу пітерського "Зєніту" в Кубку УЄФА.

Представники тамбовського злочинного угруповання заявили, що перемога російського клубу в другому за важливістю європейському турнірі була куплена на гроші цієї кримінальної орга­нізації. За словами злочинців, вони забезпечили перемоги "Зєніту" в матчах із "Баварією" і "Глазго Рейнджерс", давши хабара в розмірі 20 - 40 мільйонів євро, повідомляє AFP із посиланням на іспанську газету АВС.

За повідомленням ABC, у червні на території Іспанії під час операції "Трійка" поліція затримала 20 членів тамбовського угруповання, семеро з яких пізніше відпустили. У злочинців вилучили понад 200 тисяч євро готівкою, а на їхніх рахунках заморозили близько 12 мільйонів євро.

Спершу  їх звинуватили у фінансових правопорушеннях, але тепер у їхній справі з'явилися нові подробиці. "У двох перехоплених телефонних розмовах між шефом "тамбовців" Гєннадієм Пєтровим і однією з його довірених осіб Лєонідом Хрістофоровим співрозмовники хвалилися один одному, що купили півфінал і фінал Кубка УЄФА заради перемоги "Зєніту" - головної футбольної команди Петербурга".

У переговорах називалися суми від 20 до 40 млн (валюта не уточнюється), очевидно, призначені на оплату зазначених матчів за участю "Зєніту". Ще детальнішу інформацію надала газета "El Pas". За повідомленням мадридського видання, Хрістофоров "хвалився, що завчасно знав результат матчу-відповіді (з "Баварією") - 4:0". "Згодом Пєтров у розмові з іншим співрозмовником стверджував, що "Баварії" заплатили 50 мільйонів". Як і у випадку з ABC, "не уточнювалося,  йшлося про долари, євро чи рублі, але не було сумнівів, що сума названа правильно й існував реальний рахунок", - пише "El Pas". Те, що такі телефонні переговори були, підтвердили й щоденні іспанські спортивні газети "Marca" і "As".

Поліцейським наразі не вдалося з'ясувати, чи справді члени тамбовського угруповання виходили на зв'язок із представниками німецького й шотландського клубів.

Ці повідомлення іспанської преси обурили керівників пітерського клубу. На офіційному сайті команди з'явився текст такого змісту: "У деяких ЗМІ з'явилися повідомлення з посиланням на різні іспанські джерела, що містять інформацію, що зачіпає репутацію ФК "Зєніт". Гра, показана "Зєнітом" у матчах з "Баварією" і "Глазго Рейнджерс", є найкращим доказом того, що петербуржці перемогли у чесній, безкомпромісній боротьбі. Висловлені в ЗМІ припущення про можливу змову ображають усі згадані клуби. Водночас юристи ЗАТ "ФК "Зєніт" оцінюють зміст оригіналів публікацій. Після завершення цієї роботи буде ухвалено рішення про правові способи захисту репутації клубу й спорту в цілому.

Дещо спокійнішими у своїх коментарях були представники мюнхенської "Баварії". Нападник чемпіона Німеччини Мірослав Клозе посміявся над підозрами в тім, що його клуб продав пітерському "Зєніту" півфінальний матч Кубка УЄФА. "Особисто я нічого не одержав і навіть не уявляю, що таке можливо, - зазначив Клозе агентству SІD. Але згодом не втримався і додав: - Напевно, у мене не виходило влучно бити по м'ячу в матчі проти "Зєніту", тому що перед моїми очима миготіли значки долара. Взагалі, ми обговорювали це в роздягальні й посміялися із хлопцями".

Проте, як відомо, диму без вогню не буває, тому дисциплінарний комітет УЄФА вже найближчим часом  вивчить мате­ріали, опубліковані в іспанській пресі. Як повідомили в прес-службі УЄФА, дата засідання дисциплінарного комітету поки не визначена, але відбудеться воно найближчим часом. Якщо комітет вирішить, що ситуація заслуговує на більшу увагу, то буде розпочато спеціальне роз­слідування.  Якщо факт покупки результату гри підтвердиться, санкції до обох клубів можуть бути найсуворішими. Мова може йти як про грошовий штраф, так і про дискваліфікацію "Зєніту" і "Баварії". "Чи переглянуть у такому випадку результати розіграшу Кубка УЄФА сезону 2007/2008, поки що не можна сказати, оскільки не відомо, наскільки інформація, опублікована в  іспанських ЗМІ, є правдивою", - заявили в УЄФА.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8087 / 4.38MB / SQL:{query_count}