“Сюрприз” від поляків

Євро-2012 в Україні та Польщі знову під загрозою

Євро-2012 в Україні та Польщі знову під загрозою

Здавалось, після п'ятничного засідання в Бордо долю Євро-2012 остаточно вирішили, але наш західний сусід вкотре змусив заговорити про можливість скасування континентального  форуму на теренах Польщі та України. В понеділок арбітражний трибунал Польського Олімпійського комітету звільнив усе керівництво Польського футбольного союзу на чолі з його головою Міхалом Лісткевічем і призначив тимчасовим куратором ПФС Роберта Завлоцького.

Під час аудиторської перевірки організації виявили порушення. Про це пресі повідомив міністр спорту Мірослав Джевецкі. За його словами, асоціація не вживала адекватних заходів для боротьби з недоліками. Після перевірки міністр скерував запит у арбітражний трибунал Поль­ського олімпійського комітету із проханням звільнити від роботи керівництво футбольної асоціації й призначити тимчасового керуючого.

Рішення трибуналу - це відповідь на звинувачення в корупції і договірних матчах, які звучали з боку Міністерства спорту Польщі і які переповнюють польський футбол протягом останніх трьох років. Близько 120 чоловік у зв'язку із цим засуджені або перебувають під слідством, кілька футбольних клубів покарані й відправлені в нижчі дивізіони.

Як передає "Радіо Свобода", ФІФА й УЄФА вже заявили, що визнають законним тільки попереднє керівництво Поль­ського футбольного союзу на чолі з Лісткевічем, а будь-які документи, які підписав новий адміністратор Польського футбольного союзу, не братимуть до уваги.

Вже нині дві найвагоміші організації в світовому футболі ведуть спільні консультації, щоб вирішити, яких заходів варто вжити щодо Федерації футболу Польщі у зв'язку з обвинуваченнями в корупції. Про це йдеться в спільній заяві організацій:

"ФІФА і УЄФА не визнають рішення арбітражного суду Олімпійського комітету Поль­щі, як і призначення "адміністратора" Польського футбольного союзу. ФІФА і УЄФА продовжують визнавати нинішнє керівництво ПФС на чолі із президентом Міхалом Лісткевічем, як єдину легітимну владу в польському футболі, що представляє його на міжнародному рівні.

Отже, будь-який лист, кореспонденція й/або повідомлення, що не буде підписано легітимним керівництвом, визнаним ФІФА і УЄФА, і будь-які документи, підписані Робертом Завлоцкі, будуть зігноровані й визнані недійсними. ФІФА й УЄФА зв'яжуться з Міжнародним олімпійським комітетом, щоб прояснити ситуацію в польському футболі й виявити порушення основних принципів Олімпійського й спортивного руху, наприклад, автономії спортивних федерацій".

Окрім того, в УЄФА висловили стурбованість ситуацією, зважаючи на те, що Польща є одним з організаторів Євро-2012. "Це найсерйозніша ситуація зі всіх, які можуть відбутися, - заявили в прес-службі УЄФА. - Звичайно, ми дуже стурбовані цією ситуацією, тому що Польща приймає Євро-2012". Там не уточнювали, які можуть бути санкції. Сам президент ПФС Міхал Лісткевіч лише розвів руками: "Я дуже здивований, зроблю все, щоб скоріше роз­в'язати нинішню проблему".

Якщо ФІФА припинить пов­новаження Польського футбольного союзу, Польща ризикує втратити право прийняти фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2012 року разом з Україною. Це питання будуть обговорювати на засіданні виконавчого комітету ФІФА в Цюріху 23 - 24 жовтня.

Напередодні оголошення цієї заяви міністр спорту Польщі Мирослав Джевецкі заявив, що усунення керівництва Польського футбольного союзу не вплине на проведення Євро-2012, тому що до чемпіонату ще чотири роки. За словами міністра, він повинен був домогтися цього усунення, тому що іншої можливості перебороти корупцію в польському футболі не бачив.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2707 / 4.37MB / SQL:{query_count}