Перемога була так близько

Жіноча збірна України з тенісу поступилася збірній Італії у першому раунді Світової групи Кубка федерації

Жіноча збірна України з тенісу поступилася збірній Італії у першому раунді Світової групи Кубка федерації

Жіноча збірна України з тенісу в драматичному матчі поступилася команді Італії в першому раунді Світової групи Кубка федерації. Українки зуміли на рівних зіграти з триразовими власницями Кубка, які виступили дуже потужним складом, проте лише одного переможного сету не вистачило нашим дівчатам для того, щоб пробитися у наступний раунд змагань. 
Перший ігровий день суперечки італійок та українок подарував два зовсім різні матчі. Перший номер українок – Катерина Бондаренко зустрічалася з Сарою Еррані. На жаль, боротьби в цій суперечці не було. Українка поступилася за всіма показниками з рахунком 2:6, 3:6. 
Після цієї поразки здавалося, що шансів зачепитися за перемогу в нашої збірної вже не залишилося. Адже в другому матчі зустрічалися лідер італійської збірної, 11 ракетка світу Франческа Ск’явоне та 121 ракетка світу Леся Цуренко. 
Цей матч вкотре продемонстрував, що настрій і бажання перемогти можуть повністю нівелювати різницю в класі. 22-річна Цуренко, усвідомлюючи, яка відповідальність на ній лежить, зосередившись насамперед на надійності своїх дій, очікувала помилок суперниці, й італійка не зуміла як слід налаштуватися на гру. Леся сміливо загострювала гру і зуміла двічі зробити брейк, тоді як Ск’явоне жодним  із двох своїх шансів виграти очко на подачі суперниці не скористалася. У підсумку перший сет завершився з рахунком 6:1.
У другому сеті Франческа істотно поліпшила гру на подачі, однак особливого зиску з цього не отримала. Цуренко, як і в першій партії, діяла чітко і зуміла довести сет до перемоги – 6:2.
У другий ігровий день суперечку українських та  італійських тенісисток  відкривали перші ракетки країн – Катерина Бондаренко й Франческа Ск’явоне. Після поразки Франчески в першому матчі в українських уболівальників з’явилася надія на підсумковий успіх у загальному протистоянні. А коли Бондаренко вдалося в першому сеті повести перед 4:2, то позитивні емоції були в серцях багатьох вітчизняних уболівальників. І хоча Ск’явоне вдалося зробити брейк на подачі Катерини, але, на щастя, в драматичній “лотереї” тай-брейку більше пощастило українці – 8:6. 
У другому сеті ситуація була ще драматичніша – за 30 хвилин Бондаренко повела в рахунку 5:1. Але після цього Ск’явоне перемогла у шести поспіль геймах і виграла другий сет. Після цього здалося, що у третьому сеті деморалізована Катерина програє без боротьби. Але, до честі українки, вона боролася до кінця, проте Ск’явоне аж ніяк не могла вдруге зганьбитися перед своїми уболівальниками і виграла сет (6:4), а разом з ним і матч.
У четвертому матчі протистояння від Лесі Цуренко не чекали нічого, крім перемоги над Еррані. І Леся не підвела. Матч проти італійки Цуренко почала не просто добре, а блискуче! Розгром у першій партії 6:1, у другому сеті рахунок став 3:0 й італійка вирішила  знятися зі змагань через травму. Таким чином рахунок у протистоянні збірних України та Італії став рівним, усе мало вирішитися у парній зустрічі. 
До визначального матчу команди підійшли у видозмінених складах. Травмовану Еррані замінила Флавія Пеннетта, а до складу збірної України включили Лесю Цуренко, завдяки якій наша команда й зберігала шанси на вихід у півфінал.
Почалася парна зустріч з обміну люб’язностями на подачах. Обидві команди в цьому компоненті виступали не надто яскраво, тому, щойно господарки корту зробили брейк у першому геймі, українки відразу відповіли тим же. Але після цього італійки знову вийшли вперед, і тепер вже не поспішали упускати перевагу. Лише в шостому геймі наші спортсменки знову зрівняли рахунок, на жаль, на цьому вдала серія Савчук і Цуренко знову обірвалася. Українки не змогли закріпити успіх на своїй подачі, подарувавши суперницям черговий брейк, і в підсумку змушені були знову відіграватися. Але без боротьби, зрозуміло, здаватися ніхто не мав наміру. За рахунку 5:4 наші тенісистки знову зробили брейк, повернувши собі шанс на перемогу в партії. Він був би ще більше, якби їм вдалося слідом узяти свою подачу, але черговий брейк наблизив італійок до успіху в партії, і ті вже свого шансу не упустили, упевнено реалізувавши подвійний сет-бол.
Однак за цю впевненість представниці Апеннінського півострова були покарані у другому сеті. Вже на його старті українки зробили брейк і поступово тільки нарощували свою перевагу, за досить короткий період довівши її до чотирьох очок. Тільки у п’ятому геймі італійки дещо збадьорилися, зуміли нав’язати боротьбу своїм суперницям і навіть заробили брейк-пойнт, але це не перешкодило Цуренко й Савчук заробити п’яте очко. А вже в наступному геймі провал італійок на подачі привів до потрійного сет-болу для української команди, який наш дует тенісисток втілив у перемогу в сеті з рахунком 6:0.
Вирішальний сет розпочався в рівній боротьбі. Очевидно було, що навіть після фіаско в другій партії італійки залишаються фаворитками. У двох перших геймах суперниці без проблем взяли свої подачі. А в третьому в українок виникли проблеми з подачею, і це стало причиною того, що Італія зробила важливий брейк і повела в рахунку.
Після цього італійки не віддали жодного гейму і перемогли в сеті з рахунком 6:1, а в матчі – 3:2. 
Тепер українкам залишається лише чекати жеребкування плей-оф Світової групи. Жеребкування відбудеться цього тижня, у числі ймовірних суперників – збірні США, Словаччини, Австралії і Японії. Матчі плей-оф відбудуться у квітні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6847 / 4.12MB / SQL:{query_count}