Покарання за відсутність патріотизму

Небувалий випадок стався в українському баскетболі

Небувалий випадок стався в українському баскетболі (та і в європейському такого ще не було).

ФБУ відлучила чотирьох баскетболістів на рік від участі у турнірах під своєю егідою. Причиною тому стала неявка гравців у розташування збірної країни для підготовки до Євробаскету-2011 та Універсіади-2011.  Під дискваліфікацію потрапили Артур Дроздов, Кирило Натяжко, Роман Гуменюк та Олексій Лень. Упродовж сезону 2011-2012 вони не зможуть грати у матчах чемпіонату та Кубка України. 
 Дроздова і Натяжка розглядали як кандидатів для участі у Євробаскеті-2011 і навіть уже внесли їх прізвища в розширену заявку на турнір, а Леня і Гуменюка викликали до студентської збірної для участі в Універсіаді-2011. 
Відразу після дискваліфікації у Федерацію баскетболу України надійшов офіційний лист із ФІБА Європи за підписом генерального секретаря цієї організації Нара Заноліна, у якому говориться, що ці гравці не допускаються до участі й у європейських клубних турнірах на території під юрисдикцією ФІБА Європи протягом  наступного ігрового сезону. Гравці мають право оскаржити рішення, відповідно до процедури апеляції, встановленої ФІБА Європи.
Проте апеляції, напевно, будуть не від усіх. Кирило Натяжко грає у США, Олексій Лень виїхав туди цього літа, і тому не зовсім зрозуміло, як ця дискваліфікація може вплинути на їхні інтереси. Залишаються Гуменюк з литовського “Шяуляя”, який вже  наступного тижня почне пробиватися у Лігу ВТБ, і Дроздов з “Азовмаша”, що збирався грати і в Суперлізі, і в Лізі ВТБ, а ще в європейському кубку. Артур Дроздов у цій ситуації наразі виглядає найбільш потерпілою стороною. І маріупольці готові оскаржувати рішення ФБУ. Цікаво, що із всіх чотирьох дискваліфікованих гравців тільки Дроздов був реальним претендентом на поїздку на Євробаскет, і він був не проти приєднатися до команди, коли б полагодив всі питання за контрактом із клубом. Час ще був, але поїзд, як виявилося, вже пішов. Проте не слід забувати, що Артур давно ігнорує збірну, але дискваліфікація наздогнала його тільки зараз...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7564 / 4.06MB / SQL:{query_count}