“Золота осінь” у місті Лева

Віктор Михайленко, заслужений тренер України, про високу європейську нагороду та змагання, які відбудуться з 11 до 17 вересня

Віктор Михайленко, заслужений тренер України, про високу європейську нагороду та змагання, які відбудуться з 11 до 17 вересня
До своїх українських титулів – заслужений тренер України (1996), заслужений працівник фізичної культури і спорту України, старший тренер збірної команди України (з 2003 р.) – Віктор Михайленко недавно додав надзвичайно почесну “Відзнаку найкращому тренерові Європи 2010 року”. Спілкуємося з ним про це, а також про традиційні змагання “Золота осінь”, які відбудуться у Львові з 11 до 17 вересня.
– Прошу сказати, як виглядає почесна відзнака і за які тренерські успіхи її вручають?
– Це велика кольорова фотографія тренера з підписом “Найкращому тренерові Європи зі стрільби з лука 2010 року”. Її вручає Європейська федерація стрільби з лука EMAU тренерові за підсумками спортивного року. До речі, за підсумками 2005 р. подібну ж відзнаку отримала моя колега по збірній Марія  Гавелко. У 2010 р. молодіжна команда України була на ІІ місці у розіграші Кубка Європи, а Лідія Січенікова (Чернівці) серед дівчат та Поліна Родіонова (Суми) серед кадеток стали абсолютними чемпіонками Європи. Січенікова та Віталій Комонюк (Львів) були учасниками І Юнацьких олімпійських ігор у Сінгапурі, ліцензію на які здобув інший львівський лучник Георгій Іваницький. Це тільки головні успіхи, не рахуючи багатьох призових місць в особистих та командних європейських змаганнях. А цього року абсолютною чемпіонкою Європи стала студентка Львівського університету ім. І. Франка Оля Буліга. Українська стрілецька юнь завжди виступає успішно і регулярно делегує до національної команди своїх представників. Головний тренер команди Віктор Сидорук довіряє молодим місце, і вони вдало виступають навіть серед найсильніших стрілків світу. Так, Ніна Мильченко з Харкова і Лідія Січенікова здобули олімпійські ліцензії до Лондона.
– Через кілька днів на стадіоні “Динамо” знову виросте велике лучне поле для проведення традиційних змагань “Золота осінь”, які проводять у нашому місті вже у 48-й раз. Прошу Вас, як головного організатора цього турніру, розповісти про нього.
– Передусім ми “замовили” сонячну погоду, бо у попередні роки не раз дощило. На змагання вже зголосилося понад 240 спортсменів від наших найближчих сусідів. Виступатиме і вся українська еліта стрільби з лука. На жаль, тільки у кваліфікаційному раунді, бо 16 вересня члени національної збірної команди мають бути у Києві, де розпочнеться тренувальний збір. Команда буде готуватися до виступу на передолімпійському тижні у Лондоні, який стартує у столиці майбутньої Олімпіади 1 жовтня. А Дмитро Грачов ще готуватиметься до фіналу Кубка світу, що триватиме 25 – 27 вересня у Стамбулі.
Але й без них певен, що учасники покажуть високі результати, за які  будуть нагороджені не тільки традиційними кубками та медалями, про що подбало управління спорту ЛОДА, але й надзвичайно оригінальними сувенірами, якими спортсменів нагородить відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області. Можна буде придбати сувенірні футболки з пам’ятними написами, спеціальні значки тощо. Не хочу розкривати усіх таємниць організаторів.
– П’ять років тому, у вересні 2006-го, всі учасники і тренери, які прибули на “Золоту осінь”, ветерани спорту взяли участь в урочистих зборах, присвячених 75-й річниці створення у Львові Міжнародної федерації стрільби з лука (FITA) та проведення у нашому місті І чемпіонату світу. Чи згадаєте про цю подію і цьогоріч?
– Звичайно, ми не забули про цей ювілей. Усі плакати “48-ма “Золота осінь” будуть нагадувати про знаменну подію у спортивному житті міста. На жаль, не було створено обіцяного мером ще торік оргкомітету з урочистого проведення свята з нагоди 80-річчя ФІТА, що дозволило б запросити почесних гостей, провести урочисті збори тощо. Що ж, проведемо свято, може, не так помпезно, але все-таки урочисто…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4124 / 4MB / SQL:{query_count}