Євроінтеграція-2011 вимагає продовженн

У Познані відбувся турнір дитячих футбольних команд, спрямований на інтеграцію польської та української молоді

У польському місті Познань відбувся турнір дитячих команд (віком не старші 14 років), які представляли міста Польщі та України, що прийматимуть фінальну частину Євро-2012. Ідея такого змагання, а турнір назвали “Єврогенерація-2012”, народилася 2005-го, коли обидві держави подали спільну заявку на проведення чемпіонату Європи з футболу . Цей турнір став важливим елементом просування заявки і вписався на постійно у календар спортивних подій України та Польщі. Попередні турніри відбувалися поперемінно у різних містах обох країн, а господарі завжди проявляли властиву їм гостинність, дозволяючи перемагати представникам дружньої країни. Та, у 2009-му цю традицію “поламав” Ґданськ, який переміг у себе на полі. Тож, наступного року господар змагань Львів теж не віддав нікому перше місце.
Керівником української делегації у Познані був голова Федерації футболу Львівщини, заступник голови відділення НОК України у Львівській області Ярослав Грисьо. “Учасниками цьо­горічного турніру стали команди зі шести польських міст – Варшави, Кракова, Ґданська, Познані, Хожува та Вроцлава, а також п’яти українських  – Києва, Харкова, Донецька, Кривого Рогу (що представляли Дніпропетровськ) та дві команди зі Львова (ФК “Львів” і ДЮФК “Галичина”). Учасники  склали чотири квартети по три команди і за круговою системою у групі визначили порядок місць. Пізніше ті, що посіли однакові місця, зустрілися між собою і визначили усі пари, які боролися за перемогу за кожне місце. Цікавинкою стало, що організатори придумали пробивати після кожного матчу, незалежно від результату, серію з п’яти пенальті, що створювало додаткові емоції”, – розповідає Ярослав Грисьо.
Так, після групових змагань першу четвірку склали Познань, Ґданськ, Варшава і Краків, другий квартет був у такому складі – Кривий Ріг, Донецьк, Львів (“Галичина”) і Вроцлав, а останній – ФК “Львів”, Хожув, Харків та Київ. У підсумку, у такому порядку ці міста й посіли місця від першого по 12-те. Фінальний поєдинок відбувався досить напружено, і лише за п’ять хвилин до кінця Каміль Шубертовський забив переможний гол для господарів турніру – 1:0. У зустрічі за третє місце голів не було – 0:0 , а серія післяматчевих пенальті принесла успіх Варшаві (4:2).
Ось решта результатів підсумкових матчів і місця команд: 5. Кривий Ріг – 6. Донецьк (1:0); 7. Львів (“Галичина”) –  8. Вроцлав (0:0 (6:5); 9.ФК “Львів” – 10.Хожув (5:1); 11.Харків – 12. Київ (2:0).
“Турнір, без сумніву, став яскравою подією не лише у спортивному, але й культурному і соціальному значенні. Учасники дістали незабутні емоції від боротьби на футбольному полі, від екскурсій містом, кожен отримав чимало подарунків та сувенірів. Про вагоме значення турніру, спрямованого на інтеграцію молоді з польських та українських міст, народження нових футбольних талантів говорили на урочистому за­­критті директор турніру Євро-2012 у Польщі Адам Олькович та заступник директора з операційної роботи Євро-2012 в Україні Іван Федоренко, – розповідає Ярослав Грисьо. –  Зокрема, обидва озвучили бажання продовжити цей дитячий турнір, щоб не втратити чудові традиції, щоб народжувалися нові зірки футболу, яким став учасник першого турніру 2005 року Войтек Щенсни, нині воротар збірної Польщі та лондонського “Арсеналу”. Цю пропозицію юні футболісти та їхні тренери зустріли бурхливими оплесками”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4192 / 4MB / SQL:{query_count}