Смуга – готова, термінал – доробляють

Донецьк стрімко наближається до цілковитої готовності приймати Євро-2012. Нещодавно львівські журналісти мали можливість особисто ознайомитися з об’єктами в Донецьку, які готують до єврочемпіонату. Відповідний прес-тур організувала фінансово-промислова група “Альтком”, що реалізовує будівельні проекти до Євро-2012 у Львові та Донецьку.

Нещодавно львівські журналісти мали можливість особисто ознайомитися з об’єктами в Донецьку, які готують до єврочемпіонату. Відповідний прес-тур організувала фінансово-промислова група “Альтком”, що реалізовує будівельні проекти до Євро-2012 у Львові та Донецьку.
Про суперстадіон “Донбас Арена”, який визнано найкращим у Східній Європі, чули і знають всі. Але, окрім місця, де власне й забиватимуть євроголи, проведення спортивного турніру потребує ще й якісної транспортної та готельної інфраструктури, щоб було кому на ті євроголи дивитися.
Очевидно, що більшість заможних уболівальників з Європи прибуде до України літаками. Термінал нового донецького аеропорту, з будівельної точки зору, готовий на 95%, оздоблювальні роботи та створення інтер’єру – на 40-50%. Нині тут відбувається монтаж інженерних мереж, електронного обладнання, ліфтів та ескалаторів. У серпні розпоч­неться монтаж багажних і митних ліній. Завершується спорудження 3-поверхового паркінгу. Щодня на будівництві терміналу працюють 1700 людей у дві зміни, причому частина з них, зокрема інженерний персонал, має буквально “термоядерний” досвід – ці фахівці брали участь у спорудженні багатьох атомних електростанцій на теренах колишнього СРСР. За словами керівника проекту з робіт на терміналі компанії “Альтком” Сергія Моргунова та начальника будівництва терміналу В’ячеслава Кочерги, нині роботи тривають з випередженням графіка на 10 днів. Пропускна здатність Донецького аеропорту становитиме 3000 пасажирів/год. На його території встановлять пандуси та інше специфічне обладнання для людей з обмеженими можливостями.
Ще краща ситуація зі злітно-посадковою смугою, яка вже в серпні зможе прийняти перші літаки. Як розповів львівським журналістам начальник будівельного управління №6 ТзОВ “Дорожнє будівництво “Альт­ком” Роман Півторак, усі роботи на смузі виконано на 85% ще у 2008 році, однак фінансова криза і зміна політичної ситуації в країні стали причинами зупинки будівництва майже на 1,5 року. Тепер усе зроблено – триває сертифікація злітно-посадкової смуги. Встановлено і протестовано світлосигнальне обладнання бельгійської фірми “ADB”. Роботи тривають хіба на перонах, облаштовуються місця стоянок для авіації. Перонів буде два – загальний площею 400 кв. м та ВІП-перон площею 120 кв. м. Нині на об’єкті працюють 400 осіб та 250 одиниць техніки.
“Стара смуга має довжину 2,5 кілометра, ширину – 45 метрів, покриття – асфальтобетон. Нова – повністю штучна споруда, що відповідає всім міжнародним стандартам. Довжина нової злітно-посадкової смуги – чотири кілометри, ширина – 75 метрів. Вона здатна приймати літаки будь-яких нині наявних типів. Гарантія – 50 сезонів”, – розповів Роман Півторак.
Також під час прес-туру компанії “Альтком” львівські журналісти мали можливість відвідати “Донбас Арену” та кілька туристичних об’єктів, які зможуть зацікавити і гостей Євро-2012. Про це читайте в наступних числах “Пошти”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7396 / 4.09MB / SQL:{query_count}