Юні львівські альпіністи їдуть на Одещину

З 28 липня до 10 серпня двадцять юних альпіністів зі Львова, членів ЛОО ДГО “Дитячий альпійський рух України” (ДАРУ), відпочиватимуть у щорічному Міжнародному спортивно-оздоровчому таборі в с. Лебедівка, що на Одещині.

З 28 липня до 10 серпня двадцять юних альпіністів зі Львова, членів ЛОО ДГО “Дитячий альпійський рух України” (ДАРУ), відпочиватимуть у щорічному Міжнародному спортивно-оздоровчому таборі в с. Лебедівка, що на Одещині.
“Табір має статус міжнародного, оскільки цього року в ньому, крім української молоді з Одеси, Києва, Миколаєва, Луганська, візьмуть участь представники спортивних молодіжних організацій із Санкт-Петербурга та Москви”, – розповіла голова Львівської обласної організації ДГО “Дитячий альпійський рух України” Оксана Тибінка.
За її словами, ДАРУ об’єднує чотири категорії учасників: діти, молодь, вихователі-наставники та альпіністські сім’ї. У Львівській обласній організації дві треті – це діти до 18 років і лише третина – дорослі (інструктори, наставники, батьки з альпіністських сімей).
Як зазначила інструктор з гірського туризму Мирослава Мишолівська, юні спортсмени житимуть у наметовому таборі на території лісового масиву на березі моря. Щодня слухатимуть лекції з основ туризму та альпінізму, відвідуватимуть практичні заняття з туртехніки, братимуть участь у спортивних змаганнях. Крім вишколу спортивних навиків молоді, юні учасники дізнаються багато цікавого про відомих альпіністів та їхні досягнення, флору та фауну даної місцевості, найвищі гірські масиви як України, так і світу, ходитимуть на екскурсії. Спортивний та краєзнавчий елементи табору будуть поєднані з національно-патріотичним вихованням, розвитком особистості, пропагандою здорового способу життя. Це насамперед важливо не лише для учасників зі Львова, але й для представників інших міст України, де українські звичаї та традиції мало культивуються.
“Ми всіляко намагаємося урізноманітнити проведення часу на природі, щоб діти не лише відпочивали, оздоровлювалися, а й здобували знання. Проводимо для них конкурси, ліпимо піскові фігури, вивчаємо місцеву природу, проводимо змагання на байдарках, квести”, – додала інструктор.
Щороку до організації долучається все більше осіб, які бажають займатися альпінізмом. Найменшим членам ДАРУ лише по 5-6 років. Поступово відбувається підготовка до дорослого альпінізму. В 12 років діти досягають чималих висот. Альпійський рух співпрацює з різними гірськими клубами, тренування відбуваються в горах, лісах, а теоретичні заняття – у спортивних залах шкіл. Голова ЛОО ДГО “Дитячий альпійський рух України” Оксана Тибінка наголосила, що кожен охочий може стати учасником ДАРУ. Далі дитина сама вирішить, чи їй це потрібно. Заняття проводять безкоштовно. Складніша ситуація зі спорядженням – на всіх не вистачає, тому дещо доводиться купувати самотужки.
Підтримку львівським альпіністам у спортивно-оздоровчому таборі на Одещині надало управління молоді, сім’ї та спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. “З ДАРУ працюємо не перший рік і завжди отримуємо тільки позитив. З міського бюджету на харчування та оренду спортивного спорядження виділено
6 тисяч гривень”, – зазначив виконувач обов’язків начальника управління сім’ї, молоді та спорту Віктор Степанюк.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6535 / 4.09MB / SQL:{query_count}