Коаліція має довести своє існування

Із початком роботи Верховної Ради знову постає проблема дієздатності коаліції. Навколо цього питання останніми днями точиться чимало дискусій, а з уст перших осіб держави пролунало багато неоднозначних заяв.

Так голова Секретаріату Президента Віктор Балога припускає створення нової коаліції, учасниками якої мають бути дві з трьох найчисельніших фракцій: Партії Регіонів, БЮТ і НУНС, або проведення дострокових виборів. Службовець з Банкової мотивує свою думку тим, що далі так тривати не може.

"Подальша консервація такого стану справ - неприпустима. Потрібні негайні рішення, які змінять ситуацію неправди, бездіяльності та корупції. Ці рішення потрібні, насамперед, суспільству і країні, які не можуть жити з напівспроможною владою", - цитує Балогу прес-служба Секретаріату Президента.

Відтак, переконаний глава СП, є три шляхи виходу із ситуації: або більшість повернеться до виконання коаліційної угоди, згідно з передбаченою в цьому документі послідовністю кроків і рішень, або, якщо це не вдасться, постане питання про можливість формування нової більшості. Якщо ж і цей варіант буде невдалим, тоді ситуацію врятують нові дострокові парламентські вибори.

Разом з тим, В. Балога не оминув кри­тикою і команду БЮТ, натякнувши, що саме вона може створити нову більшість у Раді.

"Неодноразові спільні дії "бютівців" і "регіоналів" дають підстави для припущення, що союз БЮТ і ПР - зовсім не утопічний. Нехай нова коаліція буде й у такій конфігурації - головне, щоб у владу повернулися, нарешті, спокій і злагоджена робота уряду та парламенту", - заявив Віктор Балога. Він знову звинуватив БЮТ у невиконанні коаліційної угоди та пояснив це тим, що її положення йдуть урозріз із амбіціями та планами БЮТ і її лідера.

Тим часом єдність коаліції, що тріщить по швах, намагатиметься урятувати голова ВРУ Арсеній Яценюк. Перебуваючи минулими вихідними у Львові, він заявив, що запропонує Юлії Тимошенко пакет із 5 пунктів, «який би врятував не тільки єдність коаліції, а й саму демократичну ідею». Суть пропозицій спікера зводиться до того, що політикам треба забути про амбіції і почати працювати.  

Тим часом секретар РНБО Раїса Богатирьова на зустрічі з помічником Президента США з питань національної безпеки Стівеном Хідлі заявила, що коаліції не існує.

"Сьогодні урядова більшість не нараховує 226 голосів, немає їх і в опозиції. Тому імовірність позачергових парламентських виборів у зв'язку із патовою ситуацією у діалозі зростає. Втім, враховуючи зовнішні виклики, які наростають, необхідність консолідації всієї української політичної влади для вирішення нагальних стратегічних завдань і консолідації суспільства, вибори сьогодні є небажаними», - заявила Р. Богатирьова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2027 / 4.08MB / SQL:{query_count}