Депутатів “виправлять” сенсором

Відтепер обранці працюватимуть двома руками

Відтепер обранці працюватимуть двома руками

У новому політичному сезоні парламентарі отримали оновлену сесійну залу Верховної Ради України. У ній зроблено косметичний ремонт. Крім того, тут відтепер не висітиме карта України, замість неї, від­нині над президією - український герб та прапор. А зі стелі зали засідань зникли радянські символи - серпи та молоти.

На думку спікера, після ремонту в сесійній залі панує дуже позитивна енергетика. Він також додав, що на реконструкцію ВРУ передбачали 7 міль­йо­нів гривень, але використали менше половини. У найближчих планах керівництва ВРУ - оновити фасад будинку. 

rada.gov.ua
yacenuk.jpg

Заради нової системи "Рада" Арсеній Яценюк відмовився від чартерних авіарейсів

Зміни також торкнулися сис­теми голосування "Рада". Як і обіцяли перед канікулами, її модернізували і удосконалили і відтепер кожен обранець голосуватиме сам за себе, а практика, коли депутати картками голосували за десятьох, а то й більше колег, відійшла у минуле. Волевиявленняобранці  здійснюватимуть за допомогою двох кнопок, одна з яких сенсорна. Однією рукою дістати до кнопок неможливо - голосувати треба лише двома. Обидві кнопки треба утримувати до завершення процедури голосування.

"Ті, хто каже про шкоду здоров'ю від сенсорної клавіші, просто не розуміють, що таке  електроніка. Шкоди депутату буде більше, якщо він потримає звичайну батарейку в руках, пояснюють розробники. У сенсорі - напруга менша, ніж у батарейці. 5 вольт - депутату не страшні", - каже розробник системи "Рада" Анатолій Морозов. Почне працювати нова система через 2-3 тижні. "Нам ще треба 2-3 тижні, і як тільки з'являться сертифікати держстандарту, санепідемстанції та інших відповідальних органів, я одразу ввімкну систему", - запевнив спікер.

Напередодні у сесійну залу для презентації новинки спікер Арсеній Яценюк запросив журналістів. Але під час тестування сталася несподіванка - один журналіст зміг пальцями однієї руки дотягнутися до обох кнопок. Щоб депутати не могли повторити цей трюк під час голосування, розробники нововведення перенесуть сенсорну кнопку ще далі.

Оновлена система голосування коштує 437 тисяч гривень. Їх спікер Арсеній Яценюк виділив зі свого бюджету. Там на чартерні польоти голови Верховної Ради передбачили аж 3 мільйони гривень. Але, оскільки Яценюк літає лише загальними авіалініями та ще й класом «економ», то сума, передбачена на чартери, виявилася незатребуваною. Яценюк жартує, що після введення нової системи голосування він почне пленарне засідання словами: «Дорогі друзі, тепер ми будемо жити по-новому». Якщо депутати все одно не ходитимуть на засідання, то прізвища прогульників публікуватимуть. Одностайності в думках депутатів стосовно нововведення немає. 

Варто зазначити, що поки  нездійсненною є мрія спікера освятити сесійну залу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0205 / 4.09MB / SQL:{query_count}