Настрій не тріумфальний, а робочий

Юрій Михальчишин, новообраний депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода”, про першу сесію, відсутність ейфорії та майбутній бюджетний процес

Юрій Михальчишин, новообраний депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода”, про першу сесію, відсутність ейфорії та майбутній бюджетний процес

– Скажіть, будь ласка, як відбуватиметься завтра перше засідання Львівської міськради? Чого варто очікувати, а чого ні?

– По-суті, це формальне, урочисте засідання. Відбудеться присяга новообраного міського голови, депутатського корпусу та відповідні урочистості. Після цього в роботі ради буде оголошено перерву.

– А з чим власне пов’язана ця перерва?

– Перерва пов’язана з тим, що досі тривають консультації з політичними силами на рівні міста й області. Тому, йдучи назустріч нашим потенційним партнерам у Львівській обласній раді й міському голові, ми не форсуємо процес затвердження секретаря міської ради, голосування за склад депутатських комісій та інші процедурні питання.

– А можете детальніше розповісти про переговорний процес і про те, що ж там відбувається такого, що політики змушені навіть оголосити перерву в роботі міськради? Фактично побідне маємо вперше у Львові.

– Якщо в обласній раді ми пов­ністю відкриті і стверджуємо, що ВО “Свобода” претендує на посаду голови облради, а посади першого заступника, заступника та голови бюджетної комісії пропонуємо потенційним партнерам із табору так званих демократичних сил, то у таборі демократичних сил виникає певне сум’яття і некоординованість. А це означає, що ті партії, які обрані до Львівської обласної ради, не є і не були суб’єктами політичного процесу. У них всередині присутні різні групи впливів. Навіть невеликі фракції із 7 – 8 депутатів виявляються роздробленими на три – чотири групи впливу. І з ними насправді дуже важко вести повноцінний діалог.

– Тоді чи правильно я розумію з Ваших слів, що нині невідомо навіть, якій політичній силі дістанеться посада секретаря ЛМР, на яку претендувало ВО “Свобода”?

– Ні. Посада секретаря не обговорюється.

– Чи нині у міській раді політичні сили вже розподілили, кому дістанеться та чи інша депутатська комісія?

– Не секрет, що абсолютну більшість комісій очолять представники ВО “Свобода”. Це питання для нас принципове, і жодних торгів з цього приводу бути не може.

– І ще раз про секретаря міської ради. Прошу сказати, чи керівництво партії ще розглядає, зокрема, і Вашу кандидатуру? Ви ще – найімовірніший кандидат?

– Не найімовірніший, а, скажімо, зберігається рівна ймовірність кандидатур Василя Павлюка, Івана Гринди і моєї.

– Сьогодні подейкують, що, можливо, буде змінено начальника управління “Секретаріат ради” Львівської міськради Любомира Зубача. Це відповідає дійcності?

 – Я не думаю, що тут йдеться про персоналії. Мені невідомі якісь конфліктні процеси навколо Любомира Зубача. Але за логікою структурної побудови виконавчих органів міської ради та секретаріа­ту ради очевидно, що ця посада мала б перебувати у сфері впливу новообраного секретаря і, відповідно, оскільки ми будуємо свою команду за принципом професіоналізму і партійності, нам доведеться заповнити цю кадрову порожнину власною кандидатурою.

– Які основні завдання постануть перед новообраною Львівською міською радою після ейфорії першого урочистого засідання?

– Ейфорії нема якраз через те, що цей процес затягнувся. Ейфорія була б, якби сесія відбулася упродовж першого тижня після оголошення результатів виборів. Зараз ми вже ввійшли у робочий ритм і спокійно й тверезо сприймаємо усі завдання, які перед нами є. Настрій зовсім не тріумфальний, а робочий. Стосовно перших завдань, то нам доведеться активно включитися у бюджетний процес. Бо велику частину бюджету сформували депутати минулої каденції, а у нас є програма, яка кардинально відрізняється у плані розвитку Львова. Цю програму ми повинні реалізовувати, а для цього треба закладати кошти у бюджет. Тому насамперед буде напружена робота над пропозиціями до бюджету, а пізніше й над прийняттям бюджету міста на 2010 рік.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.5089 / 4.1MB / SQL:{query_count}