Вибори застрягли у судах

Луганський окружний адмінсуд зобов’язав Луганський міський тервиборчком внести зміни до підсумкового протоколу про результат голосування за мера міста. Відповідне рішення суд ухвалив 8 листопада, о 3:00, повідомляє громадянська мережа “Опора”.

Луганський окружний адмінсуд зобов’язав Луганський міський тервиборчком внести зміни до підсумкового протоколу про результат голосування за мера міста. Відповідне рішення суд ухвалив 8 листопада, о 3:00, повідомляє громадянська мережа “Опора”.

У Луганську “регіонала” переміг комуніст

Виконання цього рішення тервиборчкомом може призвести до оголошення міським головою Луганська кандидата від Компартії Спиридона Кілінкарова.

Суд зобов’язав виправити результати голосування на трьох виборчих дільницях Луганська через складання уточнених протоколів. Раніше прокуратура міста проводила перевірку результатів волевиявлення на цих дільницях і встановила, що кількість бюлетенів, заповнених за кандидата від КПУ Кілінкарова, перевищує цифру, записану в підсумковому протоколі голосування.

Після перерахунку бюлетенів у присутності працівників прокуратури з’ясувалося, що комуніст Спиридон Кілінкаров отримав на 44 голоси більше, ніж це було раніше зафіксовано в протоколах районної та міської виборчої комісії.

Згідно з останнім рішенням Луганської міської територіальної виборчої комісії, Кілінкаров відставав від кандидата у мери від Партії регіо­нів Сергія Кравченка на 21 голос.  Якщо Луганська міська ТВК виконає рішення суду, то перевага в 23 голоси буде вже у Кілінкарова – і Луганській міській ТВК доведеться оголосити мером саме його.

Окрім того, як встановили слідчі прокуратури, на вказаних дільницях були не лише сфальсифіковані результати голосування в протоколах, але й порушено пломбування на мішках з бюлетенями та підроблено підписи членів комісій на протоколах. За цими фактами Жовтнева районна прокуратура Луганська 3 листопада порушила кримінальну справу щодо “підробки виборчих документів”, зазначає “Опора”. Представники штабу Кілінкарова пов’язують фальсифікації підсумкових документів з тим, що під час підрахунку голосів на цих дільницях у стос бюлетенів за кандидата Кравченка члени комісій клали бюлетені за інших кандидатів. Тому підрахунок відбувся з порушеннями та махінаціями. У ТВК наразі відмовляються коментувати рішення суду і розповідати про свої подальші дії, оскільки комісія ще не отримала тексту рішення.

Чи буде перерахунок голосів у Харкові?

Не все гладко і в Харкові. Там кандидат на посаду міського голови Арсен Аваков подав апеляцію у Харківський апеляційний адміністративний суд на відмову про перерахунок голосів. Представники кандидата на посаду Харківського міського голови Арсена Авакова вимагали зобов’язати міську виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів на виборах мера на 56 дільницях. Арсен Аваков заявляє, що вибори у Харкові фальсифікували. Про це свідчать зафіксовані його представниками порушення на дільницях під час голосування і підрахунку голосів.

Тим часом Геннадій Кернес, якого Харківський тервиборчком уже оголосив переможцем виборів міського голови, заявляє, що готовий підкоритися рішенню суду щодо перерахунку голосів. Згідно з даними Харківської міської виборчої комісії, в.о. міського голови Геннадій Кернес переміг Арсена Авакова з відривом у 0,63%.

У Тернополі ВО “Свобода” погрожує скласти мандати

На сусідній Тернопільщині теж склалася конфліктна ситуація. Там ВО “Свобода” незадоволена отриманими результатами до міської ради і вимагає оголосити правильні, “не сфальсифіковані” дані. Посилаючись на дані ЦВК, прес-служба ВО повідомляє, що за пропорційною системою “Свобода” матиме у міській раді 11 депутатів із 60-ти. А за даними паралельного підрахунку “Свободи”, вона претендувала на 24 мандати із 30-ти у мажоритарних округах. Як повідомляла учора “Українська правда”, досі результати у мажоритарних округах ТВК не оголосила у зв’язку з тим, що у семи округах результати оскаржують представники Партії регіонів. Якщо оголосять “сфальсифіковані результати” виборів до Тернопільської міської ради, представники ВО “Свобода” складуть усі мандати, що зробить нечинною міськраду.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6941 / 4.1MB / SQL:{query_count}