Долю виборів на Львівщині вирішать суди

На думку виконавчого директора ЛОГО “Комітет виборців України” Оксани Дащаківської, результати виборів на багатьох дільницях Львівщини встановлюватимуть суди

На думку виконавчого директора ЛОГО “Комітет виборців України” Оксани Дащаківської, результати виборів на багатьох дільницях Львівщини встановлюватимуть суди. Вона також зауважила, що в область їдуть експерти з Києва, які є знавцями виборчого законодавства. Вона розповіла про  найпоширеніші порушення, які зафіксували представники КВУ і спостерігачі під час виборчого процесу. Так, на дільниці бюлетені сортував не один член ДВК, як це передбачено законодавством, а кілька. Самі бюлетені були розкидані на столах під час підрахунку.

Ці та інші порушення ставлять під сумнів легітимність виборів і дають підстави для невизнання результатів голосування на окремих дільницях. “Усе це дає підстави говорити, що результати виборів будуть залежати від суду, і можливо, на деяких дільницях навіть будуть перевибори”, – припускає Оксана Дащаківська.

Як і представники партій-учасників виборів, вона вважає, що кількість порушень на дільницях напряму залежала від професійності й досвіду членів ДВК. На дільницях, де у комісіях були досвідчені люди, які пройшли не одну виборчу кампанію, порушень було значно менше.

“А там, де члени комісій не були кваліфікованими, порушень є дуже багато. А таких дільниць є безліч”, – наголосила виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України”. За її словами, справа із визнанням виборів недійсними непрос­та. Скажімо, якщо в окрузі є одна дільниця, на якій вибори можуть визнати недійс­ними, то ЦВК може оголосити результати виборів без врахування голосів на цій дільниці. “Так само, якщо на одному округу є кілька дільниць, результат виборів можуть визначити без урахування цих дільниць. Таким чином, результати волевиявлення громадян уже будуть викривленими”, – зазначила О. Дащаківська.

За її словами, дільниць у області, де є підстави для судового оскарження результатів у судах, дуже багато, особ­ливо таких дільниць багато в селах, навіть на виборах сільських голів, де перевага одного кандидата над іншим є буквально у кілька голосів. “Можливо, щоб не йти в суд, будуть домовлятись і “полюбовно” подавати протоколи для підрахунку”, – прогнозує виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України” Оксана Дащаківська.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7783 / 4.08MB / SQL:{query_count}