Протест за ґратами

Правозахисника затримали за організацію мітингу протесту під стінами обласної прокуратури

Правозахисника затримали за організацію мітингу протесту під стінами обласної прокуратури

У вівторок ввечері львівські правоохоронці заарештували одного із організаторів безстрокової акції протесту під обласною прокуратурою – Олексія Вєренцова. Наступного дня до райвідділу міліції запросили ще одного учасника пікету – Ігоря Танішкевича. Ці та інші учасники протесту декілька місяців поспіль щовівторка збиралися біля стін будівлі з метою змінити працівників обласної прокуратори, які, на їхню думку, ігнорують чисельні звернення громадян. Остання акція, 12 жовтня, після якої відбулося затримання, нагадувала похоронну процесію – 40 мітингувальників принесли труну, до якої вкидали свої заяви та звернення, що означали марність існування правоохоронної системи України.

Колеги затриманого зауважують, що це перший випадок у Львові, коли за свою діяльність правозахисник опиняється за ґратами. Натомість Денис Харчук, речник обласного управління міліції, у коментарі ЗМІ повідомив, що чоловік затриманий за злісну непокору міліції та відсутність дозволу на проведення цього заходу. Однак Андрій Соколов, юрист та правозахисник, у розмові з “Поштою” це спростував, оскільки ще у серпні організатори пікету подали заявку, де йдеться про безстрокову акцію протесту.

– Згідно з Конституцією України, не встановлюється термін проведення акції, тобто  організатори не повинні були щоразу про неї попереджати, – коментує Андрій Соколов. – Але Олексій за декілька годин приніс заявку про проведення акції, тобто звинувачення щодо нього зайві. У Ратуші керуються рішенням часів Куйбіди про попередження проведення мітингів за три доби, яке вже не має чинності. Мене дивує й рішення Галицького суду, згідно з яким правозахисник Олексій Вєренцов отримав три доби адміністративного арешту за непокору вимогам працівників міліції припинити акцію протесту під стінами прокуратури Львівської області. Є підстави оскаржувати незаконність цього рішення у Європейському суді.

На думку Андрія Соколова, арешт засвідчує дві речі: важливість діяльності Олексія Вєренцова і специфічне розуміння демократії у нової влади. На підтримку затриманого громадські організації міста планують зібрати масштабну акцію протесту, дату якої наразі уточнюють. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.6131 / 4.08MB / SQL:{query_count}