В’язниця для Кабміну

Національний музей жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” передадуть із підпорядкування СБУ до сфери управління Інституту національної пам’яті

Національний музей жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” передадуть із підпорядкування СБУ до сфери управління Інституту національної пам’яті. Про це вчора повідомив Президент України Віктор Янукович. Відповідне розпорядження підготували ще під час каденції Президента Віктора Ющенка, але з приходом нової влади рішення з невідомих причин призупинили. Нагадаємо,  нещодавно навколо музею спалахнув скандал у зв’язку із затриманням історика та директора закладу Руслана Забілого, якого звинувачували в тому, що він нібито працює із засекреченими документами.

– Думаю, що Президент підписав доручення голові уряду і голові СБУ вжити заходів щодо передачі в управління Інституту національної пам’яті музей “Тюрма на Лонцького” під тиском останніх мітингів тих людей, які були незадоволені обшуком музею та моїм арештом, – розповів “Пошті” Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”. – Зміна підпорядкування мала б полегшити роботу музею, адже СБУ впливала на розвиток “Тюрми на Лонцького” і частково залежало від пріоритетів теперішньої влади у трактуванні історії.

За словами Руслана Забілого, цей крок можна розцінювати як позитивний, тому що Інститут національної пам’яті підпорядковуватииметься Кабінету Міністрів, а відтак СБУ не матиме такого впливу на музей, як має сьогодні. В ідеалі, зауважує історик, аналогічні музеї повинні бути автономними і не залежати від зміни настроїв  керманичів країни, адже історія – річ зафіксована і незмінна.

Щоправда, нині лунає кілька версій майбутнього розвитку подій, адже  Інститутом національної пам’яті керує Валерій Солдатенко. Нещодавно він заявив, що Голодомор не був етноцидом українського народу та про помилковість присвоєння звання Героя України Романові Шухевичу та Степанові Бандері.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.4760 / 4.08MB / SQL:{query_count}