Усіх під один термін

У четвер парламент попередньо схвалив пропозицію подовжити каденцію депутатів Верховної Ради Криму та мерів сіл, селищ та міст до п’яти років (замість теперішніх чотирьох).

У четвер парламент попередньо схвалив пропозицію подовжити каденцію депутатів Верховної Ради Криму та мерів сіл, селищ та міст до п’яти років (замість теперішніх чотирьох). За законопроект чотирьох бютівців у четвер проголосували 396 депутатів. Якщо його підтримають і в другому читанні, для чого необхідно 300 голосів (2/3 Верховної Ради), то вибори більшості народних обранців зведуться до єдиної термінологічної основи – їх обиратимуть що п’ять років. Зрештою, такою є і заявлена в пояснювальній записці мета законопроекту – “уніфікація строків повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що забезпечить безперервність здійснення процесу самоврядності та зменшить видатки державного бюджету на проведення виборів”. Щоправда, при цьому не враховується низка місцевих рад, у яких відбувалися дострокові вибори. У будь-якому випадку, довгострокові вибори можливі ще не раз, тому задекларована уніфікація буде швидше тимчасовою і неповною. Сьогодні ж діє норма, за якою депутати Верховної Ради, обласних, районних, місцевих, сільських, селищних рад обираються раз на п’ять років, а обранці кримського парламенту, міські, сільські та селищні голови – раз на чотири роки.

Розгляд цього питання Рада проведе вже на наступній сесії у вересні, аби нові норми вступили в дію до місцевих виборів 31 жовтня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3805 / 4.07MB / SQL:{query_count}