Поки ще не екс

Очікуваного звільнення міністра оборони Михайла Єжеля наразі не відбулося

Очікуваного звільнення міністра оборони Михайла Єжеля наразі не відбулося. На позачерговому засіданні Ради національної безпеки та оборони України вирішили, як повідомляє сайт адміністрації Президента, лише попередити його та “інших керівників відомства і Генерального штабу про персональну відповідальність за організацію та здійснення заходів з поліпшення ситуації у Збройних силах України”.

Однак ще день тому заміна Єжеля Олександром Кузьмуком видавалася чи не єдиним можливим результатом обговорення у РНБО. Відкриваючи засідання, Янукович повідомив, що має відчуття, наче “треба приймати радикальні заходи і з кадрових питань, і з питань фінансування”.

Причини гніву глави на очільника оборонного відомства виникли після огляду севастопольського аерод­рому “Бельбек” 4 липня. Тоді, як повідомляють ін­форм-агентства, глава держави поцікавився, скільки літаків здатні піднятися у повітря. “Із 20 винищувачів у повітря може здійнятися лише один”, – почув гарант у відповідь.

Про цей епізод сам Янукович публічно не згадував, своє рішення зібратися у РНБО України для обговорення ситуації у Збройних силах він аргументував більш загальними фразами, як-от “не парадні марші треба грати, а інші” чи “за наявного стану справ міністр оборони мав би мати несвятковий настрій”.

Найцікавіше, що Єжель і раніше потрапляв у подібну ситуацію. Після того, як у 2003 році Кучма вирішив поміняти маршрут огляду об’єктів Балаклавської бухти і заїхати у “непопереджені” військові частини, Михайло Броніславович був звільнений із ВМС України. Однак сьогодні йому дали термін для виправлення ситуації і жодних кадрових ротацій не проводили. На засіданні вирішили протягом місяця дослідити ситуацію у ЗСУ і розробити стратегічні документи.

Як повідомив після засідання Олександр Кузьмук, документи стосуються удосконалення системи керівництва Збройними силами, структури Міністерства оборони й ЗСУ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7853 / 4.07MB / SQL:{query_count}