Блокам на вибори – зась

Міністр юстиції Олександр Лавринович хоче заборонити виборчим блокам брати участь у виборах рад усіх рівнів

Міністр юстиції Олександр Лавринович хоче заборонити виборчим блокам брати участь у виборах рад усіх рівнів. Про це він сказав в інтерв’ю Главкому.

Міністр каже, що чинний дозвіл виборчим блокам брати участь у виборах призводить до того, що створюється занадто велика кількість політичних партій, які входять у блок за місце у виборчому списку або за іншу винагороду в обмін на підтримку висунутого блоком лідера у виборчих кампаніях різних рівнів.

“Найголовніше – зробити непотрібним ринок політичних партій. Сьогодні головний ринок політичних партій виникає від створення загальнонаціональних, регіональних і місцевих блоків. Купується реєстраційне свідоцтво або за місце в списку, або за іншу винагороду з тим, щоб підтримати місцевого, регіонального або загальнонаціонального лідера у виборчих кампаніях, де насправді повинні конкурувати партії та обиратися їх представники”, – сказав міністр.

На думку Лавриновича, якщо блоків як суб’єктів виборчого процесу не існуватиме, то партій стане набагато менше, а відповідальності у них стане більше. При цьому він вважає, що якщо партія не виконує обов’язкові умови  функціонування, потрібно робити кроки щодо припинення її існування.

Міністр також виступає за повернення до змішаної виборчої системи при проведенні виборів до парламенту.

“На мій погляд, оптимальним варіантом для наступної виборчої кампанії було б повернення до змішаної виборчої системи, щоб громадяни мали можливість обирати своїх представників до парламенту. Але в той же час, щоб політичні партії мали можливість пропонувати своїх кандидатів як в одномандатних округах для боротьби з іншими кандидатами, так і в пропорційній частині, пропонуючи свої списки і свої передвиборні програми”, – сказав він.

Лавринович відзначив, що відповідний законопроект про зміну системи виборів знаходиться на вивченні Президента Віктора Януковича, який після ознайомлення внесе його на розгляд Верховної Ради.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5566 / 4.07MB / SQL:{query_count}