Вестерн для Януковича

Двічі перенесений візит Президента до Львова відбувся.

Двічі перенесений візит Президента до Львова таки відбувся.

Головна подія відвідин – виїзне засідання Ради регіонів, на якому формально “обговорювали” механізми залучення інвестицій

Ідеологічних точок дотику новий Президент і пів-України можуть так і не знайти. Це розуміють і в кулуарах парламенту, і в коридорах адміністрації, як і розуміють те, що йти на зближення все-таки потрібно. Влада наразі не має консолідуючої ідеї, яка б виходила за межі дірки в бюджеті чи місця в скарбниці. Однак йти на контакт необхідно. І засідання Ради регіонів у Львові не випадкове. Те, що відбулося у четвер, має значно глибші корені, аніж огляд стану справ. І воно лише дотично в’яжеться із залученням інвестицій.

На початку візиту глава держави, посадовці Кабміну та адміністрації ревізували будівництво стадіону та реконструкцію аеропорту. Янукович оцінив підготовку й згодом пообіцяв, що приїде на відкриття стадіону і зробить перший удар по м’ячу. Малослівність Президента вказувала, що приїхав гарант не для оглядин, головне – для обговорення наболілих економічних проблем.

Головний учасник Ради регіонів, зрештою, як і засідань уряду – телекамера. Через кілька місяців після “відновлення владної вертикалі” поширилися заяви журналістів про готові “картинки” для ефіру з адміністрації Президента. Вечірні новини на різних каналах часто транслювали схожі зображення і розповіді про засідання уряду чи розмови Азарова з Януковичем. Мета готових відеосюжетів та ж, що й проведення засідань Ради регіонів у різних містах – змусити повірити, що влада працює. Дві години у Львівській політехніці, “порубані” на сюжети, зроблені київськими камерами (львівські обмежилися зйомкою із дальньої дистанції), мали слугувати за доказ реформаторських потуг “біло-синіх”. Хоч із реформами у нової влади не все гладко.

У Львові Віктор Янукович пообіцяв, що наступного тижня презентуватиме концепцію економічних реформ. Що ж до програми реформ, то переможець президентських перегонів мав би вже її реалізовувати. Однак закономірним є запитання: чому її не виконують, а взялися за іншу? Бо реформи якщо будуть, то тільки такі, що допоможуть отримати швидкі гроші.

Схоже, опозиція зрозуміла реальний стан справ із реформаторськими амбіціями Януковича і перейшла в наступ. Доки Віктор Федорович у Львові курирував засідання Ради регіонів, Юлія Володимирівна у Києві повідомила про зареєстрований у парламенті законопроект: “Саме тому, що Янукович забув про свою обіцянку, ми внесли до Верховної Ради проект закону, яким для малих підприємств, що мають певний обіг коштів за рік, вводяться канікули на п’ять років”. Тимошенко також додала, що опозиція добиватиметься розгляду законопроектів щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, а також вимагатиме розгляду змін до деяких законів щодо “скорочення переліку ліцензованих видів господарської діяльності та кількості органів контролю”.   

Радше це робиться для того, аби згодом маркувати “регіоналів” невиконаними обіцянками. Всі ці проекти законів можна було вносити й раніше. Зрештою, як і виголошені під час Ради регіонів ініціативи та побажання. Ідея, цілком ймовірно, провести у 2022 році зимові Олімпійські ігри у Карпатах спершу викликала іронічну посмішку. Однак після того, як Президент продовжив і перепитав згоди відправити заявку в МОК, присутні наче зам’ялися і ввічливо погодилися – все-таки гарант...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3942 / 4.08MB / SQL:{query_count}