Які вибори без грошей?

Підготовка та проведення виборів Президента профінансовані менш ніж на 0,6%

Підготовка та проведення виборів Президента профінансовані менш ніж на 0,6%

Центральна виборча комісія б'є на сполох - до виборів залишилися лічені тижні, а грошей для них досі немає на рахунках комісії. Член ЦВК Михайло Охендовський на засіданні комісії наприкінці минулого тижня зауважив, що кошти на підготовку і проведення президентських виборів на 2009 рік, згідно із законом, мали бути перераховані вже третього дня після початку виборчої кампанії, тобто до 22 жовтня 2009 року.

Однак Державне казначейство дало кошти лише на видатки ЦВК у сумі
1 млн 90 тис. 500 грн, що становить 0,6% від загального кошторису кампанії, який, за словами пана Охендовського, становить 144 млн 806 тис. 435 грн.

Крім того, член ЦВК наголошує, що ситуація ускладнюється тим, що 31 грудня завершується бюджетний рік, і всі бюджетні витрати та призначення втратять чинність.

- Це призведе до неможливості вчасно здійснити розрахунки за виконані роботи та надати послуги, пов'язані з підготовкою виборів як ЦВК, так і окружними виборчими комісіями у 2009 році, що негативно позначиться на підготовці до проведення виборів, - вважає пан Охендовський.

В ухваленій постанові ЦВК просить Кабмін звернути увагу на недопустимість зволікання із фінансуванням підготовки та проведення президентських виборів з боку Міністерства фінансів та Державного казначейства.

Цю постанову ЦВК надішле Президентові, Кабміну, Верховній Раді, Держказначейству, Мінфіну для відповідного реагування. А голова ЦВК Володимир Шаповал каже, що вже надіслав листа до прем'єра Юлії Тимошенко, який майже повністю збігається з текстом постанови, ухваленій на засіданні ЦВК.

Поза тим, у понеділок міністр Кабінету Міністрів Петро Крупко на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту заявив, що жодних проблем із фінансуванням президентської виборчої кампанії немає, воно "здійснюється відповідно до узгодженого плану". Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Лавринович, своєю чергою, сказав, що є звернення ЦВК, у якому зазначено, що "сьогодні фінансування виборчої кампанії становить менше 1% від того, що мало б бути перераховано на рахунки ЦВК". Віцеспікер наголосив на необхідності фінансування комісії, щоб не було загрози для зриву виборчої кампанії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6595 / 4.08MB / SQL:{query_count}