Дискретне розслідування

Президентські кампанії в Україні неодмінно супроводжуються пожвавленням старих тем, зокрема, "справи Ґонґадзе". Відомо, що розслідування вбивства журналіста "Української правди" було однією із обіцянок чинного Президента. Поза тим, конкретних результатів слідства не очікують вже давно, вдовольнившись засудженням виконавців злочину

Президентські кампанії в Україні неодмінно супроводжуються пожвавленням старих тем, зокрема, "справи Ґонґадзе". Відомо, що розслідування вбивства журналіста "Української правди" було однією із обіцянок чинного Президента. Поза тим, конкретних результатів слідства не очікують вже давно, вдовольнившись засудженням виконавців злочину. Однак донедавна було ще два моменти, які могли б з'ясувати ситуацію і вказати на замовників: затримання Олексія Пукача та верифікація "плівок Мельниченка". Екскерманича Департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС знайшли наприкінці липня, а через місяць Ющенко заявив, що слідство - на фінішній прямій і що завдяки арешту Пукача, знайдено відповіді на ключові питання. Тоді Президент припустив, що через місяць усі обставини смерті Ґонґадзе з'ясують.

Минуло три місяці, а результатів допитів досі не розголошують. Проте "справу" час від часу доповнюють новими порціями інформації. У грудні 2008 року Микола Мельниченко надав Генеральній прокуратурі України та німецьким експертам оригінали відомих записів. Наприкінці жовтня з'явилися повідомлення, що висновки німецької експертизи потрібно ще перекласти з англійської мови, а доти розмови про автентичність (неавтентичність) є пустими. Сам Мельниченко жваво заявляв, що німецькі експерти таки підтвердили достовірність записів. Проте адвокат вдови Ґонґадзе Валентина Теличенко впевнена, що результати експертизи не вплинуть на перебіг справи, оскільки аудіозаписи не є доказом у суді.

Черговим етапом стала звістка, що мати загиблого поїде до Києва, щоб оглянути знайдений за вказівками Пукача череп. Як повідомила ''Пошті'' Леся Ґонґадзе, їй запропонували оглянути "наслідки слідчих дій" - гіпсовий зліпок (!) черепа та фото голови, на якій нібито помітний металевий осколок.

Генпрокуратура пропонує мені приїхати і підписати всі ті слідчі експертизи, які вони проводять, однак мене насторожує, що вони при цьому мені говорять, оскільки в голові мого сина не було жодного осколку. І мені це ще раз підтверджує, що йде чергова фальсифікація, яку треба прикрити.

Єдиною умовою приїзду Леся Ґонґадзе називає можливість взяти на незалежну експертизу частинку черепа, знайденого у Таращанському лісі, однак, за її словами, як і раніше, ці вимоги вперто ігнорують. Тож невідомо, чи варто нам очікувати результатів розслідування, до яких рідні журналіста не мали б зауважень. Однак зрозуміло, що під час передвиборної кампанії "справа Ґонґадзе" навряд чи перетне межу кон'юнктури.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1414 / 4.09MB / SQL:{query_count}