Противсіх проти усіх

Центральна виборча дільниця завершила реєстрацію охочих позмагатися за президентський пост. Можемо констатувати: більше 16 претендентів на крісло глави держави не буде.

Центральна виборча дільниця завершила реєстрацію охочих позмагатися за президентський пост. Можемо констатувати: більше 16 претендентів на крісло глави держави не буде. До попередніх кандидатів вирішили долучитись Олександр Мороз та Василь Противсіх. Якщо з Морозом більш­менш усе зрозуміло, хоча б тому, що це вже четверта його спроба очолити Україну, то появу самовисуванця із доволі одіозним прізвищем явно недооцінили. Недавні намагання деяких політичних сил викреслити графу "проти всіх" із виборчого бюлетеня (мовляв, досвід Європи показує лише позитивні наслідки такої ініціативи), не стали на заваді висловленню (бодай у такий спосіб) суцільної недовіри до поп­політиків. Сам Василь Васильович і не заперечує, що зміна прізвища (а до 2 жовтня цього року за паспортом він був Василем Гуменюком) допоможе йому залучити на свій бік тих виборців, які розчарувалися не лише у чинній владі, а й в опозиційних силах. При чому балачки щодо "технічності" Противсіх спростовує: пригадує досвід Лукашенки, з якого також сміялися 15 років тому, однак тепер Білорусія зовсім поіншому ставиться до екс­директора колгоспу. В арсеналі Василя Васильовича не лише змінене прізвище: з 1984 до 1991 року Гуменюк був міським головою Яремчого, крім того, він є чинним президентом ІваноФранківської промисловоторгової палати, а у 2007 році на виборах до парламенту фігурував серед списків блоку "Не так!".

Як повідомляє УНІАН, у ЦВК виникла невеличка дискусія щодо кандидатури ГуменюкаПротивсіх. Там з'ясовували, чи може людина із зміненим прізвищем балотуватися у Президенти (до того ж довідка про доходи записана на попереднє прізвище) і як відмінювати слово "Противсіх"? Сам екс­Гуменюк попрохав весь час записувати його у називному відмінку, нехтуючи таким чином правилами правопису. Однак цілком очевидно, що філологічна плутанина із цим кандидатом ще дасть про себе знати, коли проводитимуть екзит­поли та соціологічні опитування. Тому, перед тим, як позначити свої виборчі настрої на бланку для голосування, варто звернути увагу на граматичні нюанси - так, про всяк випадок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7280 / 4.08MB / SQL:{query_count}