Розквіт популізму

Третина законопроектів, які реєструють наші парламентарі, неможливо реалізувати

джерело: cvu.org.ua
Вже давно відомо, що українські парламентарі реєструють у десятки, а то й у сотні разів більше проектів законів, аніж їхні колеги з інших європейських країн. При цьому коефіцієнт корисної дії Верховної Ради вкрай низький – лише 12% законопроектів зрештою стають законами. Тобто нардепи вносять до парламенту відвертий “законодавчий спам”, аби лиш сподобатись виборцям і продемонструвати хоч якусь свою роботу. На якість цієї роботи депутати не надто звертають увагу, адже часто вносять такі законопроекти, які навіть неможливо було би втілити в реальність, грошей з держбюджету не вистачає. Так, Комітет виборців України (КВУ) повідомляє, що минулого року Міністерство фінансів забракувало 32% депутатських законопроектів, які надійшли на експертизу. Приблизно ж така частка законопроектів (34%) із негативною оцінкою від Мінфіну була і у 2016-ому. Це дані, які Мінфін надав у відповідь на інформаційний запит КВУ.
Наступний рік в Україні – виборчий, і зрозуміло, що до виборів популізм від наших політиків точно не зменшуватиметься. “Однією із загроз 2018 року є зростання рівня популізму напередодні президентських та парламентських виборів. Народні депутати часто пропонують ініціативи, які нереально виконати за наявних фінансових умов. При цьому чинне законодавство зобов’язує депутатів подавати фінансові розрахунки до законопроектів, однак на практиці цю норму майже не виконують або ж вказують відверто нереальні джерела доходів. Як наслідок Мінфін критикує такі ініціативи, вказуючи на їхню нереалістичність”, – зазначає голова КВУ Олексій Кошель.
Якщо подивитися на картинку із фінансовим популізмом серед парламентських фракцій впродовж минулого року, то найбільша частка законопроектів із негативними висновками від Мінфіну була в “Опозиційного блоку” – 39% забракованих проектів законів. У фракцій Радикальної партії, “Батьківщини”, депгрупи “Волі народу” та БПП частка нереалістичних законопроектів становить 20-27% законопроектів від кількості поданих. У “Самопомочі”, “Народного фронту” та групи “Відродження” нереальними до виконання є від 12 до 19% законопроектів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9074 / 4.07MB / SQL:{query_count}