“Треба знати своє минуле і водночас дивитися в майбутнє”

Віктор Кривенко, голова Народного Руху України, – про відродження партії, про однодумців, конструктив та пам’ять про В’ячеслава Чорновола

За їхніми плечима – 28 років боротьби. Партію розколювали, осередки знищували, рухівців убивали, вони безслідно зникали… Засновники Народного Руху України були рішучими та самовідданими патріотами, готовими до самопожертви. Рухівці виборювали і здобували незалежність України. Нині НРУ активно відроджується, у лави вступають нові люди. В багатьох були і є батьки в НРУ, а тепер у партію вступають їхні діти.
Навесні 2017-го Народний Рух України очолив Віктор Кривенко. Парламентар Віктор Кривенко – сьомий голова партії, який робить акцент на її модернізації та залученні однодумців із цінностями, патріотів держави, молодих та активних людей, зокрема й з бізнесу.
Головний наголос у партії сьогодні  - дорогу молодим, зберігаючи при цьому давні добрі традиції НРУ та дослухаючись до партійців із досвідом
“Модернізуючи партію, ми, звісно, маємо зберегти те коріння і всі ті добрі надбання, які були зроблені та втілені за 28 років діяльності Народного Руху України. Наше завдання – відродити довіру до керівництва партії, зокрема, те, що було частково втрачене після вбивства В’ячеслава Чорновола. Всі рішення повинні ухвалюватися прозоро та конструктивно. Нас чекає копітка праця задля розвитку партії, наших осередків. Усі разом ми будемо рухатися впевнено уперед”, – зазначає “Львівській Пошті” голова НРУ Віктор Кривенко. І додає: “Ми намагаємося гуртувати і активну патріотичну молодь, і повертати в лави партії старших рухівців”. До слова, батько Віктора Кривенка також повернувся в лави НРУ.
“Народний Рух України – це перша партія, де я став членом партії. Головна мета – якісне відродження НРУ, щоб він став парламентською силою. Для цього потрібні сильні та якісні кадри, які хочуть і будуть працювати в команді”, – каже співрозмовник. – Ми є правоцентристською партією, яка вважає, що держава – партнер людини. Саме від людини залежить, як вона реалізується. Держава має створити умови, аби людина могла себе забезпечити і жити в достатку. НРУ – за українського виробника і за розвиток галузей”.
– Відколи ви навесні 2017-го очолили НРУ, з’явився акцент на те, що варто давати дорогу молодим та активним, дослухаючись при цьому до партійців старшого віку та зберігаючи традиції партії.
– Саме так, головний наголос у партії сьогодні – дорогу молодим, зберігаючи при цьому давні добрі традиції НРУ та дослухаючись до партійців із досвідом. За плечима НРУ – 28 років боротьби. Партію розколювали… У ній були багато агентів, які доклалися до цього. Рухівців, на жаль, убивали... Кажу про вбивство лідера НРУ В’ячеслава Чорновола. Рухівці зникали… У 1994-ому безслідно зник один із засновників НРУ і права рука В’ячеслава Чорновола Михайло Бойчишин. Тепер його донька Лідія Бойчишин гідно продовжує справу батька. На когось впливали посадами, грішми. Було різне, але партія вистояла!
Нам треба знати своє минуле і водночас дивитися в майбутнє. Традиції обов’язково треба берегти, і ми це робимо. Чуємо молодь, зокрема її бачення розвитку партії, і паралельно дослухаємося до партійців, які мають чималий досвід партійного життя.
Скажімо, у нас є партієць, якому 80 років. Він такий молодий духом, фізично активний та енергійний. У свої 80 виграє змагання з бігу! Ну як таким чоловіком не пишатися! Біг – це життя, а життя – це рух. І таких людей у нас чимало.
– Як ви, як лідер партії, оцінюєте діяльність та роботу львівського осередку НРУ?
– Львівщина, напевно, найкраще зберегла свій осередок. Тішить те, що львівський обласний осередок активно долучився до участі в Революції Гідності. Це активні, рішучі та небайдужі до долі країни люди, справжні патріоти, які хочуть розбудовувати державу.
– Чи поповнюються лави НРУ зараз, зокрема на Львівщині?
– Так, процес триває. На крайовій раді ми прийняли до лав партії і освітян, і бізнесменів. Активно вступають до НРУ по всій Україні. Люди бачать нашу активну позицію. Тішуся, що до лав рухівців хоче долучатися українська молодь. До нас ідуть патріотичні, вірні своїм переконанням люди, зокрема й підприємці.
– Що інші партійні організації можуть запозичити у львівського осередку НРУ?
– Тут не переривалася робота, тут є великий досвід. У Львові сильний осередок. В нас є організації, які ми відновлюємо практично з нуля. Та нам усе вдасться!
– Які, на вашу думку, зараз найбільші біди України і як НРУ бачить їх вирішення?
– Перше – це економічний блок, де потрібно змінювати свідомість бізнесменів, які повинні об’єднуватися в асоціації і “замовляти” правильну економічну політику. Їх роками знущань довели до стадії, коли в них єдине бажання – аби їх не чіпали і дали спокійно працювати. Підприємці, державні службовці, учителі – всі вони, на жаль, уражені і зараз зневажені в державі. Так не має бути! Це треба змінювати!
Наша амбіційна мета – фракція в парламенті. Це нормально, коли державницька партія бореться за владу, аби втілити свою програму
Другий блок – це політичні проблеми. Кажу, зокрема, про систему виборів. Її потрібно змінювати. Також змін потребує світогляд українців. Як казав В’ячеслав Чорновіл, Україна починається з тебе. Відповідальність передусім лежить на кожному з нас! Яким би мав бути українець майбутнього? Забезпечений, захищений та самоврядний. Хочеш, аби в будинку панував лад, – створюй ОСББ і контролюй якість надання послуг. Будуть вибори – йди та голосуй. Не будь байдужим, навпаки, активним.
Тому третій, дуже важливий блок – світоглядний. Україні потрібна модернізація свідомості людей.
– Пане Вікторе, зараз ви активно їздите областями, маєте щільний графік зустрічей. Яка головна мета цих поїздок?
– Залучення нових людей у партію, зокрема молоді та підприємців. Люди бізнесу – це рушій держави. Для нас кожна людина особистість. Приємно, що під час крайової ради у Львові прийняли нових членів партії. Аналогічне відбувається й у інших містах. Люди вступають до НРУ, бо це ідеологічно спрямована партія. Народний Рух живий, а не знищений, як дехто любить казати. Живий і розвивається!
– Чи впевнені ви, що зараз у Народному Русі України всі гідні, достойні люди?
– Так. Бо лише таких ми запрошуємо в свої лави.
– На вашу думку, чи дізнаються українці правду про загибель лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола?
– На жаль, на замовників вийти уже неможливо. Організатори вбиті. Звісно, необхідно покарати виконавців, а також тих, що фальсифікували дані експертизи. Зокрема, в голови ЦКРК Руху Миколи Степаненка все це чітко зафіксоване. Якби тоді покарали виконавців і вони знали, що їх “згори” ніхто не прикриє, що вони не залишаться безкарними, не було б згодом і вбивства Гонгадзе, не було б розстрілів на Майдані...
– Яким є ставлення НРУ до теперішньої центральної влади? Ви за конструктивну критику?
– Так, за конструктивну. Те, що задля розвитку держави, будемо підтримувати, а те, що, навпаки, перешкоджатиме поступу України, будемо критикувати і пропонувати своє бачення. Критикували і будемо критикувати главу уряду за ті речі, які він обіцяв, та не зробив. Ми за відставку Гонтаревої з посади голови НБУ. Вже котрий місяць ця відставка не відбувається. Гонтарева й далі їздить на роботу… Те, з чим не погоджуємося, будемо критикувати.
Народний Рух живий, а не знищений, як дехто любить казати. Живий і розвивається!
Загалом Україна розвивається. Так, важко, але не все одразу. Потрібен час і бажання змін. Знизився рівень корупції в державних закупівлях завдяки системі публічних закупівель Prozorro. Почали краще працювати правоохоронні органи, зокрема щодо затримання хабарників. Однак Україні потрібне “перезавантаження” суддівського корпусу. Є чесні люди, але їх не так багато.
– На вашу думку, чи можливі в Україні дочасні вибори, зокрема парламентські?
– В Україні можливе все.
– Але питання, чи потрібні вони зараз, у час війни?
– Гадаю, їх не буде. Зараз дочасні вибори, на мою думку, зло. Потрібно вимагати і тиснути, аби виборча система таки була змінена. Це позиція Народного Руху України. На жаль, це можна зробити під зовнішнім тиском. Внутрішнього тиску буде недостатньо. І активісти, і громадськість не дотиснуть владу змінити виборчу систему.
– Чому ж так песимістично?
– Кажу реально. Та виборчу систему треба змінювати! Це вже вимога часу.
– У 2019 – 2020 роках Україну чекають чергові парламентські, президентські та місцеві вибори. Судячи з активності, НРУ вже розпочав підготовку до них?
–  Саме так. Держава уже входить у передвиборчий період. І на нас чекає багато наполегливої та копіткої праці. Це цікавий період.
– У вас є амбіційна мета – взяти участь у всіх виборах?
– Так! І завершиться виборчий період місцевими виборами у 2020 році. Наша амбіційна мета – фракція в парламенті. Це нормально, коли державницька партія бореться за владу, аби втілити свою програму.
– А чого не робитиме Народний Рух України?
– Не зраджуватиме свої цінності!
– Кого категорично не братимете в лави партії?
– Людей, у яких заплямована репутація. І звісно, тих, що безпосередньо воювали з В’ячеславом Чорноволом… Ми партія, де є і будуть лише гідні, достойні люди. Адже ми не проект під вибори, а політична партія, за плечима якої 28 років досвіду.
– Скажіть, будь ласка, що НРУ робить заради пам’яті В’ячеслава Максимовича? Як віддає шану своєму лідерові?
– Задля пам’яті лідера партії рухівці проводять спортивні турніри імені В’ячеслава Чорновола, триває активна робота щодо перейменування вулиць. Окрім цього, рухівці відроджують діяльність асоціації шкіл, що носять його ім’я. І що найголовніше – популяризують його шлях боротьби за Україну, аби на його прикладі самовідданості та любові до України росла наша молодь. Певен, що українці мають більше знати про відомого Українця! Він так любив Україну!
– І його так бракує Україні! Особливо зараз.
Розмовляла Ірина Цицак
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3836 / 4.08MB / SQL:{query_count}