Коаліція – не обов’язок

Олексій Кайда, депутат Тернопільської обласної ради, фракція ВО "Свобода", про підсумки виборчих перегонів, запізнення суду та ймовірних партнерів

Олексій Кайда, депутат Тернопільської обласної ради, фракція ВО "Свобода", про підсумки виборчих перегонів, запізнення суду та ймовірних партнерів

dyadko.jpg

Тернопільська обласна рада в четвер уже почала працювати. Натомість у Києві триває активне обговорення "тернопільського феномену", і учасники цієї дискусії як правило не добирають слів. Чутно і про "мукачівський синдром", і про відпрацювання технології скасування будь-яких виборів (навіть президентських) у судах. Поміж тим, результат ВО "Свобода", попри оцінки її недоброзичливців, є вражаючим, оскільки чи не вперше ідеологічна структура взяла гору над "бізнес-партіями" найрізноманітніших відтінків. Тепер вона має право обирати собі партнерів по "коаліції" обласного масштабу, і що цікаво, - ця коаліція докорінно відрізнятиметься від тієї, яку маємо у Верховній Раді.

Уранці, 19 березня, відбулося перше засідання ради, обрано тимчасову президію. Зі 120 депутатів на перше засідання при­йшли 99. Як і передбачалося, бютівці досі не визнають результатів виборів і борються за їх скасування у суді. На сесію вони не з'явилися. Про перебіг останніх подій у Тернополі "Пошті" розповів новообраний депутат обласної ради Олексій Кайда.

- Чи дієздатна сьогодні Тернопільська обласна рада, оскільки відомо, що суд заборонив публікувати результати виборів?

- Територіальна виборча комісія оголосила склад новообраної ради і депутати фактично вже почали виконувати свої обов'язки. У середу зранку результати вже були опубліковані, отже, суд запізнився зі своїм рішенням.

- Вас називають одним із найімовірніших кандидатів на посаду голови Тернопільської обласної ради, оскільки ВО "Свобода" здобула більшість голосів на виборах. Чому Ви і чому Львів у цьому випадку став кузнею кадрів для сусідньої області - невже на Тернопільщині немає гідних людей?

- По-перше, щодо мене як львів'янина, то я взагалі із Запорізької області, з міста Бердянська. Там моє коріння і вся моя родина звідти. По-друге, сьогодні ВО "Свобода" розглядає чотири кандидатури з першої двадцятки на посаду голови обласної ради.

- Багато розмов точиться довкола ймовірного блокування найчисельнішої фракції ВО "Свобода" в обласній раді для створення більшості. То з ким Ви утворите коаліцію, хто для "Свободи" є ідеологічно найближчим політичним партнером?

- Узагалі законодавство не передбачає створення коаліції у місцевих радах, як це є у Верховній Раді. Тобто необов'язково створювати таку більшість. Щодо ідеологічної близькості партій, які пройшли до Терно­пільської обласної ради, такою щодо нас однозначно є Українська народна партія. Однак ми можемо розглядати й інші варіанти. Я можу сказати чітко, з ким ми не будемо блокуватися і взагалі не підтримуватимемо жодних стосунків. Це однозначно Пар­тія регіонів.

- Чи маєте Ви намір скласти мандат депутата Львівської обласної ради?

- Я вже подав заяву на складання мандата депутата Львівсь­кої обласної ради.

- Коли Тернопільська обласна рада розпочне свою звичну роботу?

- Перше пленарне засідання вже відбулося у четвер. Тоді ж відбулося й друге пленарне засідання, на якому вирішили оголосити перерву в роботі ради до 10.00 26 березня.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3374 / 3.99MB / SQL:{query_count}