Чиновнику, декларуй майно чесно!

Активісти вимагають ухвалення законопроекту №2423 щодо відкриття реєстру власників авто та пошуку за прізвищем у реєстрі речових прав на нерухоме майно

фото: minjust.gov.ua
Біля стін парламенту 13 липня представники громадських організацій та особисто міністр юстиції Павло Петренко пікетували Верховну Раду з вимогою відкрити інформацію про власників нерухомості та авто. Всі разом вимагали включити у порядок денний законопроект №2423, що дозволить зробити цю інформацію публічною. На площі біля парламенту активісти поставили дорогі авто та макети будинків, які заховали під “порожні декларації”.
На думку авторів законопроекту, який уже пройшов перше читання, публічна інформація про власників рухомого та нерухомого майна з державних реєстрів дозволить будь-кому перевірити правдивість декларації кожного чиновника. 
“Жодна особа, яку винай­няли на оплачувану роботу чи обрали для представництва своїх інтересів платники податків – від Президента до депутата районної ради, прокурора чи клерка в держпідприємстві – не зможе приховати своїх маєтків та автопарків за порожніми деклараціями”, – акцентував Павло Петренко, інформує “Українська правда”.
Інформація, яку отримає користувач згідно із запропонованим законопроектом, міститиме лише дані про те, в якій області розташовані квартира, будинок чи земельна ділянка, та інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна авто без номерного знаку.
Тим часом очільник Одеської області Михеїл Саакашвілі також закликав  Раду проголосувати за законопроект №2423. “Два дуже важливих закони з точки зору боротьби з корупцією будуть голосуватися в Раді. Перший – це проект, який забороняє випускати під заставу хабарників і другий – законопроект, згідно з яким стає практично неможливо заховати майно корупціонерів, – написав Михеїл Саакашвілі на своїй сторінці у соцмережі Facebook. – Закон був підготовлений кращими антикорупційними активістами України і він полегшує доступ до інформації про нерухоме майно посадових осіб. У результаті, ввівши прізвище чиновника з реєстру речових прав на нерухоме майно, кожен журналіст чи громадянин зможе дізнатися про дату придбання квартири або будинку, місто і область (окрім точної адреси і номера квартири, що є способом захисту від шахраїв і зловмисників). Аналогічно  – із земельними ділянками. Зараз проти цих законопроектів ведеться активне лобіювання і дуже важливо, щоб депутати послухали заклик суспільства”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8026 / 4.36MB / SQL:{query_count}