Прийняти не можна відхилити

Як голосуватимемо на місцевих виборах – 2015, імовірно, дізнаємося 14 липня. Коаліція наразі домовилася тільки про заборону участі блоків у виборах

Про законопроект №2831-3 “Про місцеві вибори” було сказано досить багато. Оцінки експертів і політиків щодо цього проекту різняться – від стримано оптимістичних до різко негативних. Але всі сходяться на одному: якщо закон приймати, то його потрібно серйозно доопрацьовувати.
Розгляд законопроекту в другому читанні вже не раз відкладали. Однак парламентарям все-таки потрібно його розглянути і врешті-решт визначитись: приймати поправки до нього і голосувати в цілому чи відхиляти проект і проводити вибори до місцевих органів влади за старим законом.
“Згідно із законом про вибори, більшість позицій погоджені. По-перше, всі фракції погодилися зняти питання блоків, розвивати партійні структури і не створювати під якісь конкретні вибори блоки, які потім розпадуться. Дискутується питання зменшення кількості депутатів: всі фракції коаліції погоджуються з тим, що кількість депутатів потрібно зменшувати, але дискусія триває навколо того, на скільки конкретно її потрібно зменшувати”, – заявив заступник фракції “БПП” Ігор Кононенко в четвер, повідомляє “Українська правда”.
Зменшення кількісного складу рад на приблизно 50% – вимога “Самопомочі”. Однак деякі депутати, зокрема Володимир Ар’єв від “БПП” на своїй сторінці у Facebook стверджує, що таке нововведення не принесе реальної користі ні для бюджету, ні для ефективності місцевих рад, оскільки місцеві депутати не отримують платні і це не створює навантаження на бюджети, а зменшення представництва погіршить комунікацію між виборцями та їх обранцями. 
До того ж ми усі розуміємо, що з меншою кількістю депутатів легше працюватиметься міським головам. Загалом у “Самопомочі”, зі слів лідера фракції Олега Березюка, є 14 правок. Половина з них – принципові. Серед них, зокрема, відмова від політичної реклами. Інші фракції поки що погоджуються тільки на обмеження виборчих фондів, вважаючи, що заборона змусить політичну рекламу маскуватись під комерційну. Також “Самопоміч” вимагає від парламенту прийняти поправки щодо захищеності виборчих бюлетенів та уточнення формул розподілу мандатів.

“Батьківщина”, як запевняє Кононенко, має пропозиції щодо запобігання сепаратистських проектів. Вони передбачають анулювання результату партій, які не можуть подолати виборчого порога в двох третинах регіонів. Однак такі правки певною мірою розходяться з принципами справедливого волевиявлення і чесності виборів, оскільки їх результати можуть визначатись не на дільницях, а після голосування.
Незважаючи на заяви представників коаліції з приводу певного консенсусу щодо значної кількості питань нового виборчого законодавства, говорити про те, що  нардепи ухвалять закон, ще рано. Між фракціями існують суттєві розбіжності в правках, а також невизначеність того, чи варто взагалі приймати цей закон у цілому. Тож, цілком можливо, що голосування за цей проект провалиться, а відповідальність за це політичні сили покладатимуть одна на одну. Зазначимо, що голосувати за виборчий закон депутати зможуть уже 14 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7643 / 4.37MB / SQL:{query_count}