Садовий не став… президентом

У Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України заявили, що не варто політизувати відставку Андрія Садового з посади віце-президента цієї організації

фото: архів
Міський голова Львова Андрій Садовий цього тижня подав у відставку з посади віце-президента Асоціації міст України. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, пояснивши такий крок небажанням Асоціації обирати нового президента всупереч її статуту.
Аналогічно з посади віце-президента пішов і міський голова Черкас Сергій Одарич. І тут треба зазначити, що обидва претендували на те, аби очолити АМУ. 
Натомість до кінця року президентом організації залишався Юрій Вілкул, міський голова Кривого Рогу, в недалекому минулому активний член Партії регіонів, а ще батько відомого екс-“регіонала” Олександра Вілкула – того самого, який в уряді Азарова був віце-прем’єром, а нині є одним із лідерів “Опозиційного блоку”. 
В ЗМІ після цього з’явилося чимало повідомлень про відставку Садового, різні сайти, посилаючись на “Обозреватель”, називали дії Садового демаршем. Начебто він просто не зміг заручитись підтримкою достатньої кількості членів асоціації. 
А у Львові заговорили навіть про те, що Садового нібито не підтримувало і “рідне” Львівське відділення АМУ. В коментарі “Пошті” виконавчий директор цього відділення Василь Абаімов спростував останнє і закликав не політизувати останні події в АМУ.
От тільки без політики насправді не обійшлось. “Сподіваюся, вдасться надати зовсім іншого значення цій організації вже після місцевих виборів. Комусь дуже хотілося, аби в час змін до Конституції, децентралізації і наступних місцевих виборів голос асоціації був тихим-тихим. Вітаю, це вдалося”, – написав у Facebook Андрій Садовий.
Якщо брати до уваги політичні апетити Андрія Садового та його “Самопомочі”, то в майбутньому заручитись підтримкою організації, яка об’єднує 557 міст, сіл та селищ, в яких проживає понад 80% населення, буде незайвим
Зрозуміло, що таким чином міський голова Львова перед місцевими виборами намагається показати свою позицію щодо того, як він не хоче працювати з представниками старого режиму. Але це можна було зробити і раніше, про що кажуть деякі експерти. Чому Садовий не пішов з посади віце-президента АМУ ще торік? Хіба тоді її керівником не залишався Вілкул? 
Та й самій організації в світлі останніх процесів в Україні не надто вдавалося яскраво себе проявити. Нагадаємо, що АМУ розробила законопроект про місцеві вибори, який у результаті зареєстрував у ВРУ нардеп Микола Федорук, колишній міський голова Чернівців. Цей законопроект отримав багато схвальних відгуків, а при сигнальному голосуванні в парламенті мав найменшу підтримку. 
Тобто влада й до цього часу – до переобрання Вілкула – не надто дослухалась до організації, яка опікується місцевим самоврядуванням. В такому випадку виникає питання, чи справді Садовому так потрібне крісло президента АМУ. В будь-якому випадку нинішня відставка Садового з посади віце-президента не має надто великого значення. Але безкоштовний піар вдався. Бо іноді краще гарно піти, щоб потім повернутись. 
Якщо брати до уваги політичні апетити Андрія Садового та його “Самопомочі”, то в майбутньому заручитись підтримкою організації, яка об’єднує 557 міст, сіл та селищ, в яких проживає понад 80% населення (так вказано на офіційному сайті організації), буде незайвим.
Василь Абаімов, виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України
На форумі Асоціації міст в Одесі не було ніякого демаршу Андрія Садового. Наша львівська делегація встала і вийшла із залу. Це було висловлення нашої позиції. І не йдеться про Вілкула, Садового чи когось іще. Це питання про виконання статуту АМУ.

Відповідно до статуту, президент раз на два роки звітує, і відбувається обрання чи переобрання. Це повинно було статися 2 грудня 2014-го. Збори мали проводитись в Українському домі у Києві. Тоді нам пояснили, що були якісь невідомі люди і чимось погрожували. Могли порушити роботу зборів. У нас вже були куплені залізничні квитки, але першого грудня ми ці квитки здали у каси. Центральний офіс переніс збори на червень цього року.

Абсолютно неправдивою є інформація про те, що Львівське відділення АМУ не підтримувало Андрія Садового на посаді президента організації. Ми підтримували кандидатуру Андрія Івановича ще в листопаді минулого року. А на нещодавніх зборах в Одесі вісім регіональних відділень підтримали Садового на посаді президента АМУ, два відділення висунули кандидатуру Одарича, вісім сказали, що підтримують те, що вирішить правління, і чотири запропонували залишити все як є і не робити жодного вибору.

Але не варто шукати тут якоїсь політики чи скандалів. Наша організація не є політичною, ми не хочемо пускати політику в наші лави. Ми займаємось дорогами, каналізаціями, дахами, тротуарами, громадським транспортом – всім, що створює комфорт для наших громадян у наших містах.

Ми взагалі порушували питання, щоб на місцевих виборах не було партійних списків. Бо дуже погано, якщо міські депутати і міські голови обираються від партій. Не потрібно пов’язувати політику і господарку. Це дуже негативно впливає на місцеве самоврядування і загалом на розвиток України. Так сталося, що кожен міський голова може й не бути членом якоїсь політичної сили, але в 2010-ому його мала висувати партія.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8894 / 4.11MB / SQL:{query_count}