Янукович знову заговорив

Екс-диктатор повторив позицію Путіна, а експерти думають, чи мало це послання якесь значення

зображення: pressa.today
Цього тижня позбавлений звання президента (хоч остаточну крапку в цьому питанні ще поставить Конституційний Cуд) Віктор Янукович вперше після втечі з України дав інтерв’ю західному ЗМІ.
В розмові з кореспондентом BBC екс-диктатор говорив багато, часто ніяковів, особливо при питаннях, які були відвертими насмішками з нього. Питання про страусів у Межигір’ї і чи жив президент країни на території чужого зоопарку вже здійняли хвилю жартів у соцмережах. Але важливо не це. Важливо, що Янукович повторив позицію Путіна щодо Криму та Донбасу і цим дав привід експертам подумати над питанням, чому після довгої паузи він заговорив саме тепер. 
Версій є багато, але більшість політичних експертів сходяться на тому, що Путін не збирається повертати Януковича в Україну, бо не довіряє йому, як і не довіряють диктатору-втікачу путінські маріонетки в “ДНР” та “ЛНР”. Зрештою, якби господар Кремля хотів повертати Януковича у політику, то зробив би це ще минулого року…
Голова Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко у своєму блозі на сайті tsn.ua зазначає, що нинішнє інтерв’ю Януковича взагалі не має жодного політичного значення. Експерт називає це тренуванням перед майбутніми мемуарами, так би мовити, щоб пам’ятали. 
Є й інші експерти, які кажуть, що журналісти BBC самі відкопали Януковича. Але ж він ще мав погодитись на інтерв’ю. Тому є й інші думки щодо мети його виступу. Нічого нового Янукович начебто не сказав, але є деякі “але”…
Реанімація Януковича з небуття означає зміну путінського сценарію по сходу країни. Янукович чітко озвучив кремлівські темники: “Донбас – український. Забирайте назад. Про Крим забудьте”
“Чесно кажучи, я не розумію іронічності постів і жартів на адресу інтерв’ю Януковича. По-перше, Янукович – державний злочинець, по команді якого були розстріляні десятки українців і за сприяння якого втрачено Крим і розв’язана війна у Донбасі. По-друге, реанімація Януковича з небуття означає зміну путінського сценарію по сходу країни. Янукович чітко озвучив кремлівські темники: “Донбас – український. Забирайте назад. Про Крим забудьте”.  Ґрунтуючись саме під це Путін буде вибудовувати схему третіх мінських угод. Так що попереджений – значить, озброєний”, – написав на своїй сторінці у Facebook політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.
А ще це інтерв’ю вчергове відкрило промахи  нової української влади і судової системи. Судового вироку екс-диктатору хоч  би за частину його злочинів досі немає. “Без такого вироку Янукович не тільки може щось заявляти в ЗМІ і це можна пояснювати “використанням” його у нових планах Кремля, навіть Захарченко призначив його ніби радником “ДНР”, без рішення суду, він може розраховувати на зняття санкцій стосовно нього персонально. А як знімуть санкції, що тоді?
Він зможе претендувати на поновлення на посаді, бо його скинула фашистська хунта в Києві? От тоді почнуться справжні заяви і використання Кремлем Януковича. Невже так важко підходити до вирішення проблем, питань комплексно і швидко? Хто буде слухати чи коментувати заяви персони, що засуджена за державну зраду, загибель людей?”, – написав у Facebook директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7302 / 4.08MB / SQL:{query_count}