Новий конкурент

Судячи з останніх подій, Валентин Наливайченко йде у велику політику

фото: radiosvoboda.org
Відставка голови СБУ Валентина Наливайченка в четвер, 18 червня, відбулася дуже швидко і без обговорень у парламенті. Президентові Порошенку вдалося переконати нардепів, зокрема “ударівців” (за їх квотою його призначили), у необхідності такого голосування. В результаті – 248 “за”.
“Валентин Наливайченко сказав, що не чіплятиметься за посаду, аби не давати підстав тим, що не хочуть ефективної роботи влади в Україні, говорити про політичну нестабільність або сварки в українській владі. Сьогодні влада повинна бути відповідальною, аби не повторити помилок 2005-го. Наливайченко звернувся до мене та депутатів із групи УДАР щодо підтримки його рішення”, – процитувала прес-служба УДАРу Віталія Кличка.
Та й сам Наливайченко у відеозверненні попросив усіх депутатів підтримати своє звільнення. Іншого виходу в нього не було – треба йти з високо піднятою головою. При цьому Наливайченко спростував будь-які зв’язки з олігархом Дмитром Фірташем, які йому приписують деякі депутати від “БПП” і деякі ЗМІ.
Що це, як не найкращий початок сольної політичної кар’єри? В Україні вже склалася традиція, коли шефи головної спецслужби стають впливовими політичними гравцями. Що й казати, коли на такі посади призначення в нас відбуваються за партійними квотами.
“У Наливайченка є три шляхи. За першого він буде змушений повернутись у свій колишній партійний проект УДАР, що поставить під загрозу партійну кар’єру Віталія Кличка. Другий варіант — він почне власний новий політичний проект, де стане розігрувати карту “сильного лідера для складних часів”. 
Третій, екзотичний, — Наливайченко ввіллється у створюваний проект Ігоря Коломойського під умовною назвою “Укроп”. У всіх трьох випадках Наливайченку створять імідж лідера-силовика із зовнішньою жорсткою риторикою на адресу чинної влади. У будь-якому випадку такий проект стане прямим конкурентом “Батьківщини” і Радикальної партії Ляшка”, – пише на своїй сторінці у Facebook політтехнолог Тарас Березовець.
Наливайченку створять імідж лідера-силовика із зовнішньою жорсткою риторикою на адресу чинної влади. У будь-якому випадку такий проект стане прямим конкурентом “Батьківщини” і Радикальної партії Ляшка”
Тут зазначимо, що партія “Укроп” уже зареєстрована, але “Українська правда” з посиланням на свої джерела повідомляє, що Наливайченко туди не збирається. Варіант із поверненням в УДАР також малоймовірний, адже “ударівці” фактично зрадили тепер уже екс-голову СБУ. Не можна забувати і про те, що УДАРу, ймовірно, ще доведеться домовлятись із “БПП” про похід на місцеві вибори. Тим паче, якщо будуть дозволені блоки. Тож ще побачимо, чи стосунки Порошенка та Кличка справді зійшли нанівець. Президент нині позбувається людей не зі свого пулу на важливих посадах, але це не означає, що не буде нових ситуативних об’єднань під вибори. 
Щодо самостійного проекту від Наливайченка, то це цілком можливо. І критикувати владу він буде жорстко. В інтерв’ю “Обозревателю”, яке вийшло в день звільнення Наливайченка, той заявив, що в СБУ не згоріли і не згорять матеріали про зустріч Порошенка, Кличка і Фірташа у Відні напередодні минулорічних президентських виборів.
“Як фахівець, вважаю необхідним зробити одне попередження: усі фігуранти чи учасники, якщо хочете, зустрічі у Відні (та інших, якщо такі були) постануть перед судом. Професійно і впевнено говорю, що органи юстиції США, як і австрійської юстиції, точно вийдуть на допити під присягою в суді тих осіб із української сторони, які були на тій знаменитій зустрічі. Варто уточнити, що існує щонайменше ще два втаємничені фігуранти цієї зустрічі, які зараз перебувають у владі: один із них працює міністром, інший – в Адміністрації Президента. Я можу чітко сказати: їх викличуть у американський суд”, – сказав Наливайченко.
Нагадаємо, що й сам Фірташ наприкінці квітня почав фактично топити Порошенка і Кличка, розповідаючи про їхній “договірняк”. Тож саме на тлі оприлюднення нових фактів цього скандалу і можуть пройти найближчі вибори. 
Тарас Березовець, оцінюючи політичне майбутнє Наливайченка, зазначив, що обкатка його проекту відбудеться саме на місцевих виборах, а далі – позачергових парламентських. Їх експерт прогнозує вже на весну 2016 року…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7446 / 4.11MB / SQL:{query_count}