Чорновола добивали кастетом

У справі про вбивство лідера НРУ є нові подробиці

У справі про вбивство лідера НРУ є нові подробиці

Як уже повідомляли ЗМІ, у розслідуванні убивства лідера НРУ В'ячеслава Чорновола з'явилися нові обставини.

Депутати Верховної Ради від Народного руху України Ярослав Кендзьор та Іван Стойко заявили, що в них є інформація, яка підтверджує, що смерть лідера НРУ і його водія Євгенія Павлова настала не внаслідок ДТП, а через те, що їх добила невідома людина, імовірно, кастетом. "Най­страшніше те, що водій і В'яче­слав Чорновіл на момент зіткнення залишалися живі і їх добивали", - сказав Стойко. За словами Кендзьора, на черепах В'ячеслава Чорновола та Євгенія Павлова судмедекспертиза зафіксувала сліди "чотирьох лінійних ударів, які могли бути завдані ззовні, зокрема кастетом".

Генеральна прокуратура підтвердила, що оприлюднена депутатами інформація розглядається як одна з версій і перевіряється слідством. У зв'язку з цим слідчі ГПУ просили депутатів утриматися від коментарів і не втручатися у слідство.

"Пошта" звернулася до Ярослава Кендзьора із запитанням, чому зараз, аж через десять років після смерті В'ячеслава Чорновола, оприлюднили такі важливі факти цієї справи. Зі слів депутата зрозуміло, що він та його колега Іван Стойко, оприлюднюючи ін­фор­мацію, мали на меті інформувати суспільство, аби те не забуло про резонансну справу. 

"На наш погляд, треба інформувати суспільство, аби була гарантія, що фактаж, доказова база, яка сьогодні є, не загубилися", - заявив Ярослав Кендзьор, додавши, що оприлюднив інформацію лише з добрих міркувань.

"Я був членом комісії, яка розслідувала загибель В'ячеслава Чорновола. На моїх очах робилося все для того, щоб за­плутати, затягнути справу і знову вийти до варіанту дорожньо-транспортної пригоди. Справа закривалася, потім за нашим наполяганням Генпрокуратура відкривала справу, знову закривала, бо не було бажання, не було політичної волі. Останнє наше прохання до Президента посприяти відновленню розслідування справи уже дало результати. Але знову ж таки, за інформацією тих джерел, які виходили на мене і на Івана Стойка, є певна тривога, що слідство можуть завести у глухий кут. Наша мета була оприлюднити цю інформацію зі своїх джерел. Перед тим ми звернулися до Президента і невдовзі буде його реакція та доручення Генпрокуратурі чесно і принципово довести розслідування до кінця", - зазначив депутат.

Тим часом колишній прес-секретар В'ячеслава Чорновола Дмитро Пономарчук теж не заперечує версії про те, що після зіткнення з вантажівкою автомобіля В. Чорновола йому могли "допомогти" померти.

На момент зіткнення з вантажівкою Д. Пономарчук перебував на задньому сидінні легковика - праворуч від водія. "Ця версія не тільки теоретично, але і практично має право на життя, на те, щоб вона була розслідувана", - заявив Д. Пономарчук.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.9622 / 4.08MB / SQL:{query_count}