Пошуки попередників

У ГПУ розповіли, скільки вкрадених коштів вдалося повернути і хто з попереднього керівництва уникнув обвинувачення

фото: rbc.ru
Генеральна прокуратура оголосила підозру 14 чиновникам режиму Януковича, які фігурують у санкційному списку Ради ЄС. Однак ще чотирьом “стовпам” попередньої влади, які теж підпали під санкції Євросоюзу, в Україні не придумали обвинувачення. Йдеться про Олену Лукаш, Віктора Януковича-молодшого, Сергія Клюєва та Дмитра Табачника.
“На цей момент оголошено підо­зру за привласнення державної власності 14-ом особам із санкційного списку. Я підкреслюю – мова йде про розкрадення державного майна…” – заявив на щорічній конференції з повернення вкрадених активів заступник генерального прокурора Віталій Касько, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
Цікаво, що за три місяці 2015-го вдалося повернути лише 5014 гривень 5 копійок, які належали попередникам нинішньої влади. Ці кошти, як це передбачено законодавством, підуть у спеціальний фонд забезпечення обороноздатності країни. Більш обнадійливими є цифри Державної служби фінансового моніторингу – її працівники заблокували майже 1,5 мільярдa доларів колишніх посадовців.
“Держфінмоніторинг знайшов і заблокував коштів на загальну суму в 1 мільярд 490 мільйонів доларів, що за нинішнім курсом складає майже 32 мільярди гривень… Більша частина з цієї суми перебуває в українських банках, в українській фінансовій системі”, – заявив перший заступник голови Держфінмоніторингу Андрій Ковальчук.
У ГПУ пояснили, чому не змогли арештувати кошти самого Віктора Януковича за кордоном: “Це людина старої формації і, судячи з усього, він віддавав перевагу готівці. Що ж до синів Януковича, то такі кошти є, вони заблоковані… Олександра – точно, а Віктора – треба перевірити”.
Також ГПУ оголосила у міжнародний розшук 12 чиновників часів Януковича, хоча є небагато надій, що їх затримають. “У нас виникають досить великі проблеми з тим, що організація, яка називається Інтерполом, відмовляє нам оголошувати в розшук деяких вищих посадових осіб… Нам докоряють у тому, що ми нібито переслідуємо їх за політичними мотивами”, – розповів заступник генпрокурора з питань слідства Юрій Столярчук.
Водночас більшість з тих, кого все ж таки вдається оголосити у міжнародний розшук, проживають на території Росії. “Будь-які контакти з Російською Федерацією, наскільки я можу судити, практично відсутні”, – пояснив Столярчук.


ГПУ підготувала матеріали для Гаазького суду щодо анексії Росією Криму. Упродовж цього тижня усі документи планують передати Кабінету Міністрів. Після цього Україна має зробити заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду й передати всі матеріали йому. Після отримання документів прокурор Гаазького трибуналу розпочне їх перевірку, під час якої вирішить питання про відкриття справи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4182 / 3.98MB / SQL:{query_count}