Дипломатичний фронт

Україна матиме нового посла в Америці. Ним, найімовірніше, стане заступник голови Адміністрації Президента Валерій Чалий

зображення: telegraf.com.ua
Президент України  Петро Порошенко14 квітня звільнив з посади Надзвичайного і Повноважного посла України в США Олександра Моцика, якого ще в 2010-ому призначив Янукович. 
Українська діаспора в Америці схвально оцінила це звільнення. “Ми потребуємо когось, хто може отримати гарний результат. Якщо чесно, зараз я не можу сказати, що ми бачимо такий результат. Минув уже понад рік від часу вторгнення до Криму, тож ми чекали на те, щоб мати сильніший голос у Вашингтоні. Посол України у США – це важливе призначення. 
Ми як організована українсько-американська група чекали когось іншого в цій ролі, оскільки це нормально, коли нова адміністрація робить ці призначення разом, особливо в цей час”, – заявив речник Українського конгресового комітету США Андрій Добрянський, повідомляє Радіо Свобода.
Олександр Моцик та Валерій Чалий (фото: radiosvoboda.org)
Хто буде новим послом у Америці, станом на 15 квітня ще не було відомо, але ЗМІ повідомляли, що ймовірним кандидатом є нинішній заступник голови Адміністрації Президента Валерій Чалий. І такими повідомленнями ряснів інформаційний простір ще з початку квітня – аж до звільнення Моцика.
У АП він відповідає за зовнішню політику. Свого часу був заступником гендиректора Центру Разумкова, а також заступником МЗС. Сам Чалий вже давав ЗМІ коментарі з цього приводу, але завіси, як то кажуть, не відхилив, заявивши, що все у руках Президента. Поза тим сайт ТСН.ua увечері 14 квітня повідомив, що Валерій Чалий вже кілька днів перебував у Вашингтоні.
“США – це, звичайно, особлива країна. Компетенція президента – призначити нового посла. Але цей посол буде добре відомий всій Україні, і це буде, як я вважаю, кращим вибором для Вашингтона і для нашого представництва у США”, – заявив у ефірі “5 каналу” міністр МЗС Павло Клімкін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0078 / 4.07MB / SQL:{query_count}